کد خبر : 58730
تاریخ : 1401/5/22
گروه خبری : کشاورزی

خرید بیش از 48000 تُن گندم تضمینی مباشرتی توسط تعاون روستایی کرمانشاه

«ایرج صفایی» میزان خرید تضمینی مباشرتی گندم توسط شبکه تعاونی‌های روستایی استان را در سال گذشته بیش از 33 هزار تُن اعلام کرد و افزود: این رقم در سال جاری به بیش از 48 هزار تُن رسیده که 45 درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها، امکانات و پتانسیل شبکه تعاونی‌های روستایی استان کرمانشاه، گفت: تعاون روستایی همواره به‌عنوان بازوی توانمند دولت در سیاست‌های اقتصادی حضوری فعال داشته و خواهد داشت.
صفایی یکی دیگر از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و به تبع آن سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران را گسترش خریدهای توافقی محصولات کشاورزی عنوان کرد و گفت: در سال جاری نیز بیش از 16 هزار تُن محصولات کشاورزی در قالب خرید‌های توافقی از کشاورزان استان خریداری شده است.
در استان کرمانشاه بیش از 950 هزار هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که در سال زراعی جاری 98 هزار هکتار سطح زیر کشت گندم آبی و 300 هزار هکتار نیز زیر کشت گندم دیم رفته است.
کرمانشاه استانی پهناور در غرب ایران با 25 هزار کیلومتر مربع مساحت، یکی از استان‌های مهم از حیث کشاورزی و منابع طبیعی محسوب می‌شود؛ به‌طوری که 70 درصد مساحت استان را عرصه‌های منابع طبیعی با بیش از 527 هزار هکتار جنگل و یک میلیون و 192 هزار هکتار مرتع تشکیل داده است.

  لینک
https://www.sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/58730