کد خبر : 78850
تاریخ : 1402/11/8
گروه خبری : تعاون و اشتغال

مدیرکل دامپزشکی ایلام خبر داد:

صدور 130 مجوز کسب و کار در حوزه دامی در ایلام

برگزاری رویداد علمی و پژوهشی دامپزشکی

یونس احمدی اظهار کرد: طبق ماده 7 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن، هیئت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب و کار موظف است شرایط مراحل و هزینه‌های صدور مجوزهای کسب و کار را شفاف و آسان کرده تا هر شهروند بتواند در سایت درگاه ملی مجوزهای کشور به راحتی از ضوابط و فرآیند دریافت مجوز کسب وکار خود مطلع گردد و مجوز مورد نظرش را دریافت کنند.

وی گفت: بر این اساس از ابتدای تیر امسال و همزمان با الزام دولت جهت صدور اولیه مجوزهای کسب و کار در درگاه ملی مجوزها، اداره کل دامپزشکی استان ایلام اقدام به تکمیل فرآیند و صدور 130 مجوز جدید در این درگاه کرده است.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام اضافه کرد: درگاه ملی مجوزها برای همه کسب و کارها، شرایط، مدارک، زمان و هزینه صدور مجوز را اعلام کرده و به طور کاملا غیرحضوری درخواست مجوز را ثبت و اطلاعات اولیه را از متقاضی می‌گیرد و او را هدایت می‌کند تا از درگاه صادرکننده مجوز، فایل مجوز خود را بدون مراجعه و ارائه مستندات دستی، طی زمان اعلامی دریافت کند.

احمدی تصریح کرد: کارشناسان صدور مجوز این اداره کل در صورت تکمیل مدارک متقاضی در درگاه ملی مجوزها در اسرع وقت و در بازه زمانی کمتر از بازه زمانی تعیین شده درگاه، اقدام به بررسی و در نهایت صدور مجوز کسب کار حوزه‌های تحت نظارت دامپزشکی می‌کنند.

 

  کارگروه احیاء کشتارگاه صنعتی ایلام تشکیل می‌شود

وی درباره آخرین وضعیت کشتارگاه صنعتی دام استان گفت: با تلاش و پیگیری‌های استاندار، حوزه اقتصادی و کمیته اقدام مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان شرکت پشتیبانی امور دام کشور، سازمان خصوصی سازی و پشتیبانی امور دام استان تشکیل شود و امور مربوط به احیا مجدد کشتارگاه را فراهم آورند.

 

  برگزاری رویداد علمی و پژوهشی در حوزه دامپزشکی در ایلام در اردیبهشت سال آینده

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام از برگزاری «رویداد علمی و پژوهشی در حوزه دامپزشکی» در ایلام در اردیبهشت سال آینده خبر داد و گفت: با همکاری دامپزشکی و سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان قرار است اردیبهشت سال آینده «رویداد علمی و پژوهشی در حوزه دامپزشکی» در ایلام برگزار شود.

احمدی از برگزاری رویداد علمی در حوزه کشاورزی و دامپزشکی با هدف شناسایی طرح‌های دانش بنیان و کارآفرین حوزه دامپزشکی در 26 و 27 اردیبهشت 1403 خبر داد.

  راه‌های پیشگیری از بیماری‌های طیور در فصل سرما

وی در تشریح نکات کلیدی برای پیشگیری از بیماری‌های طیور در فصل سرما نیز اظهار کرد: با توجه به فصل سرما و خطر شیوع بیماری‌های طیور بومی نیاز است مردم و بهره برداران به چند نکته مهم توجه کنند.

وی گفت: نخسین نکته اینکه از رهاسازی طیور بومی در محله و روستا خودداری و آن‌ها در محیط بسته و بهداشتی نگهداری شوند و مردم روستاها از خرید هرگونه مرغ و خروس از فروشندگان دوره گرد خودداری کنند چراکه این طیور ناقل بیماری هستند.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام تصریح کرد: دارو و واکسن مورد نیاز باید از مراکز مجاز تهیه شود و باید از تماس با پرندگانی که دارای علایم بیماری هستند، خودداری و با کارشناسان نهایت همکاری را داشته باشند.

  لینک
https://www.sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/78850