کد خبر : 79320
تاریخ : 1402/11/21
گروه خبری : جامعه

110 کلاس درس در استان کرمانشاه به بهره‌برداری رسید

مرزبان نظری روز چهارشنبه با تبریک ایام دهه فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی افزود: این مدارس و کلاس‌های درس در مراسم ویدئو کنفرانسی با حضور وزیر آموزش و پرورش به طور همزمان با سراسر کشور به بهره‌برداری رسید.
وی با بیان اینکه اکنون 130 مدرسه در سطح استان در دست تعمیر، احداث و نوسازی است، گفت: سه هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها از منابع ملی و استانی مصوب شده که متاسفانه تاکنون 15 درصد آن تخصیص یافته است.
نظری همچنین به مشارکت 700 میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز استان کرمانشاه در ساخت و نوسازی و تعمیر 80 مدرسه اشاره کرد و آن را نسبت به سال‌های گذشته بی نظیر و کم سابقه عنوان کرد.
وی در ادامه به وجود 145 مدرسه کانکسی که دانش‌آموزان آنها کمتر از 10 نفر است در سطح استان اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی ساخت 90 مدرسه جایگیرین این مدارس کانکسی در استان کرمانشاه شروع شده است.
  سیستم گرمایشی 400 مدرسه بهینه‌سازی شده است
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود از اصلاح و بهینه‌سازی سیستم گرمایشی 400 مدرسه استان با اعتبار 250 میلیارد ریال خبر داد و توضیح داد: سیستم گرمایشی مدارس کرمانشاه سال تحصیلی گذشته ایمن سازی شده بود و اکنون فقط درصدد ارتقا و اصلاح آنها هستیم.

  لینک
https://www.sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/79320