1400/7/1 18:24:44
*
0
46302

مجلس درباره ترک‌ فعل‌ها برای مقابله با کرونا تفحص می‌کند

عضو هیئت‌رئیسه مجلس گفت: برای روشن شدن قصور‌های انجام شده در دولت گذشته برای واردات واکسن و داروهای مورد نیاز مقابله با کرونا اخیراً نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را کلید زده‌ اند.

حسینعلی حاجی دلیگانی با بیان اینکه پس از شیوع ویروس کرونا در کشور ترک‌ فعل‌های به ویژه درباره واردات واکسن از سوی دولت گذشته رخ داده، گفت: برای روشن شدن قصور‌های انجام شده در واردات واکسن و داروهای مورد نیاز مقابله با کرونا اخیراً نمایندگان طرح تحقیق و تفحص از ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت را کلید زده‌ اند.

وی اعلام اینکه این طرح که با امضاء بیش از 40 نماینده تقدیم هیئت رئیسه شده دارای محورهای مختلفی است، ادامه داد: دولت گذشته در برخی مواقع با عدم تدوین آیین‌نامه‌های لازم و اجرا نکردن قانون، استنکاف از اجرا و نقض قانون را مرتکب شده است که در قوانین برای این ترک فعل‌ها جرم‌ انگاری شده که قوه قضائیه قطعا باید به آنها رسیدگی کند.

نماینده شاهین شهر در مجلس با تاکید براینکه اخبار متعددی مبنی بر سوء مدیریت در مسأله مقابله با این ویروس کرونا در دولت دوازدهم دیده می‌شود، اضافه کرد:درباره مدیریت واکسناسیون آحاد جامعه و واردات واکسن نیز اخباری دال بر کم کاری‌‌های متعدد در دولت گزارش شده‌ است.

عضو هیئت رئیسه از طرفی در تخصیص ارز به واکسن کرونا کم کاری شده است، عنوان کرد: درباره نوع مدیریت بیماری و تامین نیازهای دارویی در دولت گذشته اشکالاتی وجود داشته که نمایندگان به دنبال شناسایی افرادی هستند که در این زمینه کوتاهی داشته‌اند.

حاجی‌دلیگانی تصریح کرد:با توجه به گزارشاتی که درباره سوء مدیریت‌ها و ترک فعل‌های مختلف در مسأله مقابله با کرونا رخ داده است نمایندگان خواستار تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت و ستاد مقابله کرونا شده‌اند تا در صورت وقوع تخلفات با خاطیان برخورد شود.


منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"