1400/9/3 09:36:37
*
0
48825
نماینده ولی فقیه در استان کردستان عنوان کرد:

احصاء مسائل حوزه بانوان در کردستان

ضرورت مسئله‌محوری پژوهش‌ها در حوزه زنان و خانواده
سپهرغرب، گروه خبر: نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید براینکه نباید مقالات دانشگاهی به ارتقای علمی محدود شود، گفت: از آنجا که تفکر بسیجی نگاهی فراگیر دارد، باید پژوهش‌هایی منطبق با نیاز جامعه انجام شود و به معضلات اساسی حوزه خانواده از جمله طلاق که از مسائل اساسی است پرداخته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در نشست هم‌اندیشی بسیج جامعه زنان استان کردستان با موضوع زن و تفکر بسیجی از نگاه حضرت امام (ره) بر تحقیق و پژوهش در حوزه بانوان استان تأکید کرد و گفت: پژوهش در حوزه زنان باید مسئله‌محور، به‌روز و در موضوعات کف جامعه باشد.

وی اضافه کرد: شناسایی مسائل حوزه بانوان استان در قالب طرح‌های پژوهشی که از شرط کف جامعه بودن برخوردار باشند، از طرف دفتر تأمین هزینه و پشتیبانی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تأکید براینکه نباید مقالات دانشگاهی به ارتقای علمی محدود شود، عنوان کرد: از آنجا که تفکر بسیجی نگاهی فراگیر دارد، باید پژوهش‌هایی منطبق با نیاز جامعه انجام شود و به معضلات اساسی حوزه خانواده از جمله طلاق که از مسائل اساسی است پرداخته شود.

حجت‌الاسلام پورذهبی با اشاره به اینکه اکثر طلاق‌ها مربوط به دهه 70 و به دلیل بی‌سرپرستی یا بدسرپرستی زنان است که علل مشکلات زنان باید ریشه‌یابی و بررسی شود، گفت: باید با مسئله‌محوری و بررسی ابعاد مختلف مشکلات جامعه زنان حل شود که امیدواریم ظرف یک ماه آینده مسائل زنان استان احصا و راهکارهای اولیه آن نیز اندیشیده شود.

وی مقوله اخلاق، معنویات، خودسازی و تهذیب در خانواده را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: الگوسازی از زنان در جامعه ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه بخش مهمی از فروپاشی جامعه به دلیل حفظ خانواده است اظهار کرد: از آنجا که علل بسیاری از فروپاشی خانواده‌ها مربوط به مسائل اخلاقی (ریا و دروغ) است در این راستا بعد اخلاقی و معنویت در خانواده‌ها باید تقویت شود.

پورذهبی آشنا کردن خانواده‌ها با مسائل اعتقادی را ضروری دانست و گفت: امروز خانواده در زمینه مسال معرفتی با مشکلات جدی مواجه هستند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"