شناسه خبر:57030
1401/4/5 08:41:12

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی از آغاز عملیات اجرایی روکش آسفالت محور نوبران به گزل‌دره خبر داد.

مهرداد جهانی از شروع عملیات اجرایی روکش آسفالت محور «نوبران- قارلق- گزل‌دره» با اعتباری افزون‌بر 50 میلیارد ریال در شهرستان ساوه خبر داد.

وی با اشاره به اهمیت محور بیات در شهرستان ساوه که مسیر ارتباطی روستاهای بخش نوبران آن شهرستان با استان همدان نیز به‌شمار می‌رود، افزود: تا ابتدای سال جاری در بیش از 10 کیلومتر از این محور عملیات بهسازی و روکش آسفالت انجام و 37 هزار متر مربع هم لکه‌گیری هندسی شده و اکنون نیز با درنظر گرفتن 50 میلیارد ریال اعتبار، سه هزار و 500 متر دیگر از این محور روکش آسفالت خواهد شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: از دلایل خرابی‌های این محور می‌توان به زمستان‌های سخت و عبور وسایل نقلیه سنگین با تناژ بالا اشاره کرد که با اجرای طرح گشت دروازه‌ای در این محور از عبور کامیون‌های دارای اضافه‌تناژ جلوگیری شد تا آسفالت اجرا‌شده از عمر بیشتری برخوردار شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: امسال اقدامات خوبی در راه‌های حوزه استحفاظی غرق‌آباد و نوبران شهرستان ساوه رقم خورده است که از شاخص‌ترین آن‌ها می‌توان به بهره‌برداری از روکش آسفالت باند دوم نوبران- غرق‌آباد، تکمیل و بهره‌برداری از پروژه ساخت راه روستایی خرم‌آباد، شروع عملیات زیرسازی محور چمران- رازقان، زیرسازی و اجرای آسفالت راه روستایی میچینک و شروع عملیات زیرسازی راه روستایی حریقان- ورکبار و شروع ساخت یک دستگاه پُل در محور روستایی اکبرآباد- قوشچی اشاره کرد.

وی ارزش ریالی پروژه‌های مذکور را بیش از 234 میلیارد ریال برشمرد و افزود: علاوه‌بر پروژه‌های بزرگ راهداری و ساخت راه‌های روستایی در بخش نوبران شهرستان ساوه، اقدامات جاری برای نگهداری و ایمن‌سازی راه‌ها توسط راهداران به‌صورت شبانه‌روزی انجام می‌شود تا کاربران جاده‌ای به سلامت از محورهای مواصلاتی زیر پوشش عبور کنند.

جهانی یادآور شد: برای ایمن‌سازی محور بیات طی یک سال اخیر در چهار نقطه از این محور ترانشه‌برداری، چهار کیلومتر شانه‌سازی و اصلاح شیب شیروانی، رفع دو نقطه پرتگاهی، 30 کیلومتر خط‌کشی، نصب 180 عدد انواع تابلوهای ایمنی، تعریض چهار دستگاه پُل و آبرو و نصب هشت عدد چراغ چشمک‌زن نیز انجام شده است.

شناسه خبر 57030