کد خبر : 79921
تاریخ : 1402/12/8
گروه خبری : جامعه

امدادرسانی هلال‌احمر همدان به 30 مسافر گرفتار در برف و اسکان 18 نفر

علی سنجربگی روز دوشنبه اظهار کرد: پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر این استان پیش از فصل سرد سال برای اسکان مسافران گرفتار در سرما تجهیز شدند و هریک از آن‌ها ظرفیت اسکان 100 تا 150 مسافر را دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان گفت: به دنبال آغاز طرح زمستانی، تیم‌های هلال‌احمر این استان در 18 پایگاه ثابت و چهار پایگاه سیار مستقر هستند.

سنجربگی از رانندگان و مسافران خواست پیش از سفر نسبت به سالم بودن سیستم فنی خودرو، سیستم گرمایشی، لامپ‌ها و برف‌پاک‌کن و شیشه‌شور اطمینان حاصل کرده و همچنین وضعیت جوی و راه‌ها را جویا شوند.

وی ادامه داد: همراه داشتن پتو و پوشش گرم ضروری است تا درصورت گیر کردن در برف و کولاک، سرنشینان خودرو تا رسیدن تیم‌های امدادی از سرما در امان باشند.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان همدان اضافه کرد: تیم‌های هلال‌احمر در برخی از مسیرهای فرعی نسبت به اسکورت خودروهای گرفتار در برف تا رسیدن به مقصد اقدام کردند.

سنجربگی افزود: با توجه به اینکه برف‌روبی راه‌های فرعی پس از بازگشایی جاده‌های اصلی صورت می‌گیرد، خانواده‌هایی که قصد عزیمت به روستا دارند، پیش از شدت گرفتن برف و انسداد راه حرکت کنند.

  لینک
https://www.sepehrnewspaper.com/Press/ShowNews/79921