1400/9/3 09:57:26
*
0
48885

موافقت سازمان اداری و استخدامی با تشکیل معاونت فناوری در وزارت علوم


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از موافقت سازمان اداری و استخدامی کشور با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری در این وزارتخانه و ابلاغ چارت سازمانی جدید برای اجرا خبر داد.

محمدعلی زلفی‌گل اظهار کرد: با پیشنهاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پیگیری‌های مکرر این وزارتخانه، سازمان اداری و استخدامی کشور در نامه‌ای ضمن موافقت با ایجاد معاونت فناوری و نوآوری، نمودار چارت سازمانی جدید پیشنهادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را برای اجرا ابلاغ کرد.

وی افزود: بر این اساس، برای نخستین بار در تاریخ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، «معاونت فناوری و نوآوری» به صورت رسمی و تشکیلاتی تشکیل می‌شود.

وزیر علوم توضیح داد: ایجاد معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم، یکی از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار اینجانب به مجلس شورای اسلامی بود که در این مدت سه ماهه از استقرار دولت سیزدهم با جدیت پیگیری و امروز محقق شد.

زلفی‌گل اضافه کرد: راه‌اندازی این معاونت در برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور نیز در دستور کار بوده و بر آن تأکید شده است.

وی گفت: معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعامل، تکامل و هم‌افزایی ویژه‌ای خواهد داشت. این معاونت جدید در وزارت عتف با هدایت شایسته مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری موجب افزایش و زایش شرکت‌های دانش‌بنیان می‌شود.

وزیر علوم تصریح کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم شرکت‌های دانش‌بنیان را در راستای تجاری سازی محصولات خویش حمایت می‌کند.


منبع: خبرگزاری مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"