شناسه خبر:79765
1402/12/3 11:13:36

سپهرغرب، گروه خبر: معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از راه‌اندازی شهرک‌ خورشیدی در این استان به منظور تولید برق خبر داد.

شهریار عباسی در نشست بررسی ایجاد شهرک‌های صنعتی این استان اظهار کرد: بر اساس اعلام سرمایه‌گذار قرار است ایجاد شهرک خورشیدی با توان 10 هزار مگاوات در دستور کار نیز قرار بگیرد.وی با بیان اینکه طرح ایجاد شهرک‌های خورشیدی در استان نقش مهمی در راستای تولید برق و تقویت شبکه برق استان دارد، گفت: در این راستا منابع طبیعی و آبخیزداری استان بر اساس اطلس واگذاری زمین‌هایی در مالکیت دارد، مناطقی که قابلیت احداث این شهرک‌های خورشیدی را دارد معرفی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام افزود: اراضی که بدون معارض بوده و مکان مناسبی برای اجرای این طرح است باید شناسایی و به سرمایه‌گذار این بخش معرفی شود.

عباسی گفت: پس از معرفی اراضی مورد نظر مجری طرح با شرکت شهرک‌های صنعتی نشستی در خصوص بررسی وضعیت توپوگرافی زمین و تهیه زیرساخت مناسب برگزار و تفاهم‌نامه‌های مربوطه منعقد شود.

وی از شرکت شهرک‌های صنعتی استان خواست که بحث آماده‌سازی زیر ساخت را در دستور کار خود برای سرمایه‌گذاری تحت عنوان شهرک خورشیدی قرار دهد.

 

شناسه خبر 79765