شناسه خبر:51679
1400/11/6 13:36:54

باوجود اینکه مقرر شده بود تا پایان سال جاری، تولید وانت نیسان‌های بی‌کیفیت (تک ستاره کیفی) زامیاد متوقف شود، اما همچنان تا پایان آذرماه هم تولید شده‌اند؛ این در حالیست که پارکینگ این خودروساز پر از نیسان‌هایی است که مجوز شماره‌گذاری ندارند.

بر اساس آخرین ارزیابی صورت گرفته از وضعیت کیفیت گروه وانت‌های تولیدی داخل در آذرماه امسال، در سطح قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی (ایران‌خودرو دیزل) و وانت KMC T8 (کرمان‌موتور) در سطح کیفی چهار ستاره قرار دارند و پس از آن‌ها در همین سطح قیمتی وانت پیکاپ UAZ (سروش دیزل مبنا) سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.

در گروه قیمتی دو نیز وانت سایپا 151 (سایپا بن‌رو)، وانت کارا 2000 تک‌کابین تیپ 3 و وانت کارا 2000 دوکابین تیپ 3 (بهمن‌موتور) و همچنین وانت پادرا پلاس (زامیاد) توانسته‌اند سه ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.

با وجود اینکه قریب به یکسال است که اعلام شد تا پایان سال 1400 تولید این نوع وانت‌ها از چرخه تولید خارج خواهد شد اما همچنان این وانت‌ها با حداقل کیفیت برمدار تولید هستند. این در حالیست که تعداد کثیری از وانت‌های نیسان تک‌سوز و دوگانه‌سوز آپشنال شرکت زامیاد (زیر مجموعه گروه خوردوسازی سایپا) در سطح قیمتی 2 به سبب عدم مطابقت با استانداردهای لازم، در پارکینگ‌های این شرکت انبار شده‌اند.


منبع: خبرگزاری ایسنا

شناسه خبر 51679