شناسه خبر:83888
1403/3/31 17:03:02
در پی امضای تفاهم‌نامه رسمی برگزار می‌شود:

نخستین رالی تور گردشگری خانوادگی ایران و عراق

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از برگزاری نخستین رالی تور گردشگری خانوادگی زیارتی «حرمین» با همکاری این کانون و فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری کشور عراق در مسیر کربلا- مشهد- کربلا خبر داد.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، محمدعلی عرفانی با اعلام برگزاری نخستین رالی تور گردشگری خانوادگی زیارتی «حرمین»، گفت: در نشستی که با حضور محمدحسین صوفی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی و رائد رئیس فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری کشور عراق در حاشیه برگزاری مجمع عمومی فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی در شهر سمرقند ازبکستان برگزار شد، تفاهم‌نامه رسمی برگزاری این رویداد برون‌مرزی به امضا رسید.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در ادامه اظهار کرد: براساس این تفاهم‌نامه، این رالی تور که از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی طراحی و پیشنهاد شده است، هم‌زمان با پاییز 1403 با شرکت 25 دستگاه خودرو و حدود 50 نفر از خانواده‌های عراقی از شهر کربلا و پس از زیارت بارگاه ملکوتی امام حسین (ع) آغاز می‌شود.

عرفانی در تشریح این رالی گفت: شرکت‌کنندگان پس از گذر از مرز مهران و ورود به کشورمان از استان‌های ایلام، همدان، تهران، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی عبور و از جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و فرهنگی مسیر خود بازدید خواهند کرد.

مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی هدف از برگزاری این رویداد را تحکیم روابط دو طرف و توسعه همکاری‌ها، اجرای برنامه‌های فرهنگی مشترک، توسعه فرهنگ اتومبیلرانی ایمن با رویکرد زیارت و ایجاد شور و نشاط اجتماعی در خانواده‌ها عنوان و اضافه کرد: شرکت‌کنندگان عراقی با ورود به شهر مشهد مقدس، به زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) مشرف شده و به مدت دو روز در این شهر اقامت خواهند داشت.

عرفانی با بیان اینکه 25 دستگاه خودرو شرکت‌کنندگان ایرانی در مشهد به این گروه ملحق خواهند شد، گفت: با پیوستن شرکت‌کنندگان ایرانی و عراقی به یکدیگر، پیمایش مسیر بازگشت از مشهد به کربلا آغاز خواهد شد.

این رالی تور برون‌مرزی که از نزدیک به چهار هزار کیلومتر از جاده‌های دو کشور عبور می‌کند، حدود 15 روز به طول انجامیده و سرانجام در شهر کربلا به پایان خواهد رسید.

شرکت در این رالی برای خانواده‌های ایرانی آزاد است و شرایط و نحوه ثبت‌نام در آن متعاقباً از طریق روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اطلاع‌رسانی خواهد شد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

شناسه خبر 83888