1400/8/4 13:21:28
*
0
47472

سازمان هواپیمایی کنترلی بر ایرلاین‌ها ندارد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: امروز تمام ایرلاین‌ها به صورت فول مسافر سوار می‌کنند و در عین حال افزایش قیمت نیز داشته‌اند.

اقبال شاکری با انتقاد از روند افزایش قیمت بلیت هواپیما، بیان کرد: کوتاهی سازمان هواپیمایی کشوری و معاونت مربوطه در وزارت راه و شهرسازی مهم ترین عامل رشد بی رویه قیمت بلیت ایرلاین‌ها به شمار می‌رود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه این کمیسیون تاکنون چندین بار با وزیر راه و شهرسازی و معاونت راه در این خصوص جلسه برگزار کرده و این مسئله مطرح شده است، اظهار کرد: قرار بر این بوده که 600 کیلومتر در تعیین قیمت بلیت مبنا قرار گیرد و براساس آن برنامه ریزی صورت گیرد. امروز به صورت غیر رسمی استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیماها کنار گذاشته شده و همه پروازها با تمام ظرفیت انجام می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: امروز تمام ایرلاین‌ها به صورت فول مسافر سوار می‌کنند و در عین حال افزایش قیمت نیز داشته اند. در جلسه هفته گذشته کمیسیون عمران، دو هفته فرصت به وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی داده شد تا علل وضعیت موجود را بررسی و گزارش آن را به مجلس ارائه کنند.

شاکری تاکید کرد: این افزایش قیمت برای بار اول نیست و برای چندمین بار رخ داده است. این امر نشان می‌دهد سازمان هواپیمایی کنترلی بر روی ایرلاین‌ها نداشته و یا با ترک فعل بر تخلف آنان چشم پوشی می‌کند.

وی تصریح کرد: کمیسیون عمران با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند و در جلسه هفته آتی کمیسیون، منتظر گزارش سازمان هواپیمایی و وزارت راه درخصوص علت این موضوع هستیم.


منبع: خبرگزاری ایسنا

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"