1400/8/6 13:22:13
*
0
47595

با 1+4 مذاکره می‌کنیم

معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت که ما گفتگو با 1+4 داریم و در واقع هنوز زمینه لازم برای اینکه آمریکایی‌ها بتوانند به برجام برگردند فراهم نشده است.

علی‌ باقری معاون سیاسی وزیر خارجه ایران پس از گفتگو با انریکه مورا معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در بروکسل در گفتگو با صدا و سیما گفت: دستورکار اصلی گفتگوها مسئله اعمال تحریم‌ها ظالمانه علیه ملت ایران خواهد بود.

باقری با اشاره به تعداد کشورهای شرکت کننده در مذاکرات پیش رو با ایران با شیطنت خواندن خبر خبرگزاری رویترز مبنی بر ازسرگیری مذاکرات 1+5 گفت: ما گفتگو با 1+4 داریم و در واقع هنوز زمینه لازم برای اینکه آمریکایی‌ها بتوانند به برجام برگردند فراهم نشده است.

معاون سیاسی وزیر خارجه در پاسخ به ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر اینکه ایران باید پاسخ سئوالات خود را از آمریکا بگیرد نه اروپا گفت: هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در واقع اتحادیه اروپا است و در این جایگاه ما قبلا هم چنین گفتگوهایی داشتیم و الان هم در ادامه همان گفتگوها ایشان (انریکه مورا) به عنوان هماهنگ کننده کشورهای 1+4 و ایران نقش آفرینی می‌کنند و این گفتگوها بر آن اساس شکل خواهد گرفت و گفتگوهای ما با 1+4 در نوامبر (اوایل آذرماه) اجرایی خواهد شد.


منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"