شناسه خبر:72856
1402/6/1 12:43:01

سپهرغرب-گروه کافه کتاب:کتاب «شکست در بازی طولانی» نوشته فیلیپ گوردون با ترجمه بهنام حاجی‌زاده به‌تازگی توسط انتشارات مؤسسه ایران به چاپ سوم رسیده است.

فیلیپ گوردون از معاونین رئیس جمهور اسبق آمریکا باراک اوباما، اعتراف‌‎ نامه‌ای مهم از سوی یک شخصیت سیاسی این کشور محسوب می‌شود که پشت پرده نوع سیاست‌ورزی این کشور را بیش از پیش بر ملأ می‌سازد.

این کتاب به تلاش‌های ایالات متحده برای دخالت در تغییر رژیم و حکومت‌ها در خاورمیانه، از دهه‌های گذشته تا امروز می‌پردازد. نویسنده کتاب با پرداختن به سیاست‌ها و دخالت‌های آمریکا در تغییر رژیم کشورهایی چون عراق، سوریه، لیبی، ایران و… به بررسی تأثیر این دخالت‌ها در کشورهای مزبور پرداخته است.

«گوردون» که خود نزدیک به سه دهه در سمت‌های مختلفی چون هماهنگ‌کننده کاخ سفید در امور خاورمیانه در مقام تحلیل‌گر و سیاست‌گذار نقش داشته و با اهداف سران ایالات متحده در سرنگونی نظام‌های سیاسی غیرهمسو با منافع آمریکا موافق است، به نقد راهبردهای دولت‌های مختلف ایالات متحده آمریکا در پیشبرد این سیاست‌ها می‌پردازد.

این کتاب می‌تواند برای گروه‌ها و افرادی که معمولاً توجه چندانی به سیاست‌های مداخله‌جویانه آمریکا در کشورهای منطقه ندارند، مفید باشد.

 

 

شناسه خبر 72856