شناسه خبر:73435
1402/6/19 10:10:27

سپهرغرب-گروه خبر:معاون امور اقتصادی استاندار کردستان گفت: تلاش خواهیم کرد در سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به کردستان، طرح توسعه و فاز دوم لاستیک بارز وارد مرحله اجرایی شود و در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

علی نوری در دیدار با مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز کردستان اظهار کرد: از مدیران لاستیک بارز انتظار هست افزایش تولید و اشتغال را در اولویت‌های کاری خود قرار دهند و مجموعه استانداری خصوصاً معاونت اقتصادی هم در این راه آنچه در توان داشته باشند انجام خواهند داد.

 

وی گفت: تلاش خواهیم کرد در سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور به کردستان، طرح توسعه و فاز دوم لاستیک بارز وارد مرحله اجرایی شود و در آینده نزدیک به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز کردستان از اجرای طرح توسعه این کارخانه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

کاوه مفاخری افزود: برای اجرایی‌شدن طرح توسعه لاستیک بارز و در راستای تسریع در صدور مجوزها و اخذ تسهیلات بانکی نیاز به کمک استاندار و معاون اقتصادی کردستان داریم.

وی تصریح کرد: لاستیک بارز هم اینک زمینه اشتغالزایی ٩٠٠ نفر از جوانان نخبه و تحصیلکرده را فراهم ساخته که صد در صد بومی هستند و در صورت کمک و مساعدت برای به سرانجام رسیدن فاز دوم این کارخانه، اشتغال‌زایی آن تا یک هزار و 500 نفر افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل کارخانه لاستیک بارز در ادامه مشکلاتی را در مورد بدهی ارزی این شرکت مطرح کرد که معاون امور اقتصادی استاندار کردستان با تماس با مسئولان مرتبط دستوراتی برای تقسیط و تبدیل این بدهی به ریال صادر کرد.

گفتنی است؛ احداث کارخانه لاستیک بارز در سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در اردیبهشت ١٣٨٨ به کردستان به تصویب رسید.

این کارخانه در زمینی به مساحت 42 هکتار در حال حاضر با تولید 2800 تُن لاستیک در سال زمینه اشتغال مستقیم 900 نفر را فراهم کرده است.

 

 

شناسه خبر 73435