1400/7/1 18:28:01
*
0
46304

اعتصاب عمومی در «بیت لحم» بعد از شهادت آزاده فلسطینی

به دنبال شهادت یک آزاده فلسطینی در زندان رژیم اشغالگر، فلسطینیان در منطقه بیت لحم دست به اعتصاب عمومی زده و حماس از سازمان‌های بین‌المللی خواستار محاکمه صهیونیست‌ها شد.

جنبش فتح و کمیته هماهنگی در استان «بیت لحم» در کرانه باختری به دنبال شهادت «حسین مسالمه» آزاده فلسطینی در زندان دشمن صهیونیستی، از برگزاری یک اعتصاب عمومی خبر دادند و جنبش حماس، رژیم اشغالگر صهیونیستی را مسئول شهادت این اسیر فلسطینی دانست.

در پی فراخوان این اعتصاب عمومی همه مردم با تعطیل کردن مغازه‌ها و مراکز تجاری در این اعتصاب شرکت کردند. اتحادیه معلمان در بیت لحم نیز شب گذشته اعلام کرد که همه مدارس استان متعهد به حضور در این اعتصاب عمومی هستند.

دفتر رسانه‌های اسرای فلسطینی، رژیم اشغالگر صهیونیستی را مسئول شهادت حسین مسالمه دانسته و تاکید کرد که این اسیر فلسطینی تحت عملیات مرگ و حذف عامدانه از جانب اشغالگران و اهمال کاری پزشکی قرار گرفت.

جنبش حماس فلسطین نیز تاکید کرد که حسین مسالمه در معرض شکنجه و اهمال‌کاری عامدانه پزشکی و همانند سایر اسرای فلسطینی تحت شرایط بسیار وخیم بازداشت قرار داشت و رژیم اشغالگر صهیونیستی مسئول کامل شهادت وی است.

حماس در بیانیه خود تاکید کرد که این جنایت علیه بشریت نیز به کارنامه سیاه رژیم اشغالگر و مجموعه جنایت‌های آن در حق اسرای شجاع و قهرمان ما اضافه می‌شود که نشان دهنده میزان تجاوز اشغالگران صهیونیست ضد اسرای بیمار به طور کلی و اسرای فلسطینی به شکل خاص است.

حماس همچنین از همه مردم فلسطین و مولفه‌ها و گروههای آن خواست تا به عهد خود با اسرای قهرمان پایبند بوده و در همه فعالیت‌هایی که به منظور حمایت از این اسرا و حقوق عادلانه آن‌ها صورت می‌گیرد مشارکت کنند و با همه ابزارهای ملی و مقاومتی خود برای تحت فشار قرار دادن رژیم اشغالگر صهیونیستی و افشای جنایت‌های آن و پایان دادن به این جنایت‌ها استفاده کنند.

این جنبش فلسطینی همچنین از همه موسسات حقوق بشری و بین‌المللی خواست تا فورا و با جدیت جان هزاران اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم اشغالگر را نجات داده و این رژیم را به خاطر جنایت‌ها و تجاوزات آن محاکمه کنند.

دیشب «حسین مسالمه» آزاده فلسطینی بر اثر اهمال پزشکی سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

وضعیت جسمانی «حسین مسالمه» آزاده فلسطینی در نتیجه سیاست اهمال پزشکی سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی در دوران اسارت او رو به وخامت نهاده بود تا اینکه در نهایت چهارشنبه شب به شهادت رسید.

مسالمه به بیماری سرطان خون مبتلا بود و با این حال 18 سال در اسارت رژیم صهیونیستی بود و در این مدت این رژیم از ارائه درمان‌های لازم به وی خودداری کرد که همین مسئله به وخامت هرچه بیشتر حال او و شهادتش منجر شد.

به دنبال اعلام خبر شهادت مسالمه، فلسطینیان در برخی از مناطق کرانه باختری از جمله بیت لحم تظاهرات کرده و رژیم صهیونیستی را مسئول دانستند.


منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"