شناسه خبر:62887
1401/9/2 08:27:59

سپهرغرب، گروه خبر: مدیر کل راه و شهرسازی کردستان گفت: قطعه پنج بزرگراه کرمانشاه-میاندواب بخشی از کریدور بزرگراهی غرب کشور است که هم اکنون بالغ بر 90 درصد پیشرفت دارد و در صورت تامین اعتبار لازم به زودی زیر بار ترافیک می‌رود.

جهانگیر الیاسی اظهار کرد: حدود 320 کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در حوزه استان کردستان واقع شده که 155 کیلومتر از آن به اتمام رسیده و مورد استفاده است.
الیاسی ادامه داد: یکی از قطعات این کریدور، قطعه شماره پنج به طول 49 کیلومتر بوده که 41 کیلومتر از آن زیر بار ترافیک رفته و در مجموع هم اکنون از پیشرفت 90 درصدی برخوردار است.
وی افزود: قطعه شماره پنج که حد فاصل سنندج – دیواندره واقع شده از جمله قطعات مهم این کریدور است که در صورت اتمام و بهره برداری کامل از آن تاثیر بسزایی در بهبود شرایط ترافیکی و حمل و نقل جاده‌ای استان دارد و ایمنی تردد در مسیر مورد نظر که از جمله مسیرهای پرتصادف بوده ارتقا خواهد یافت.
مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با اشاره به هزینه کرد حدود 120 میلیارد تومان برای ساخت این قطعه گفت: اتمام پروژه نیاز به 60 میلیارد تومان اعتبار(برای پرداخت مطالبات پیمانکاران و اتمام عملیات اجرایی) دارد که امیدواریم با تامین به موقع آن آینده نزدیک شاهد بهره برداری کامل از این قطعه مهم باشیم.

شناسه خبر 62887