شناسه خبر:73430
1402/6/19 09:55:15

سپهرغرب-گروه خبر:مدیرکل گمرکات کرمانشاه گفت: بیش از 157000 کامیون تشریفات گمرکی کالاهای صادراتی کرمانشاه را انجام‌ دادند.

 

علی اصغر عباس‌زاده اظهار کرد: در پنج ماهه نخست از سال جاری 157 هزار و 814 دستگاه کامیون حامل کالای صادراتی با انجام تشریفات گمرکی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه کالای خود را به خارج از کشور صادر کردند.

وی افزود: از این تعداد کامیون عبوری حامل کالای صادراتی از حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان باتردد 57 هزار و 697 دستگاه کامیون بیشترین سهم کامیون‌های حامل کالای صادراتی را در بین گمرکات استان کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

مدیر کل گمرک کرمانشاه تصریح کرد: ترددکامیون‌های حامل کالای صادراتی از گمرک پرویزخان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است.

عباس‌زاده به سهم گمرک خسروی از کامیون‌های حامل کالای صادراتی نیز اشاره و بیان کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری از گمرکات استان کرمانشاه تردد 41 هزار و 922 دستگاه کامیون حامل کالای صادراتی سهم این مرز بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در این گمرک رشد 19 درصدی داشته است.

وی تاکید کرد: تعداد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی از گمرکات سومار نیز 27 هزار و 799 دستگاه در پنج ماهه نخست سال جاری بوده که شاهد افزایش 19 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته هستیم.

مدیر کل گمرک استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: همچنین تعداد کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی از گمرکات شوشمی و شیخ صله به ترتیب 13 هزار و 26 دستگاه و 17 هزار و 370 دستگاه بوده است.

عباس‌زاده در پایان با اشاره به عمده کالاهای صادراتی از طریق حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه، گفت: میلگرد و آهن آلات، کاشی و سرامیک، میوه و تره بار، سنگ‌های ساختمانی، لبنیات، انواع محصولات پلاستیکی و ظروف یکبار مصرف و.... از جمله کالاهای صادر شده از مرزهای این استان است.

 

 

شناسه خبر 73430