شناسه خبر:72857
1402/6/1 12:44:58

سپهرغرب-گروه کافه کتاب:هشتاد و هشتمین نشست فدراسیون بین‌المللی انجمن‌ها و موسسات کتابداری «ایفلا» از 30 مردادماه به مدت پنج روز با حضور کتابداران، حرفه‌مندان و مدیران مراکز کتابخانه‌ای سراسر جهان در شهر روتردام هلند برگزار می‌شود.

از مهمترین رویداد‌های سالیانه در این نشست بین‌المللی، برپایی نشست روسای کتابخانه‌های ملّی است که مباحث متعددی از چالش‌های روز در حوزه کتابخانه‌های ملّی کشورها، موضوع کتابداری و تجربه‌های مدیریتی در کتابخانه‌های ملّی در عرصه بین الملل مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در همین راستا کتابخانه ملّی ایران در دهه‌های گذشته به شکل فعال در این نشست جهانی حضور داشته و در چندین کمیته تخصصی از جمله کمیته کتابخانه‌های ملّی، کمیته آسیا و اقیانوسیه، کمیته کتب نادر و مجموعه‌های خاص و همچنین کمیته‌های فناوری اطلاعات، کتابخانه‌های کودک و نوجوان، فهرست نویسی، تحویل مدارک و اشتراک منابع عضویت مشارکت داشته است.

در این دوره از نشست جهانی «ایفلا» موضوعات متعددی در حوزه‌های تخصصی دانش کتابداری و مدیریت کتابخانه‌ها همچون مسائل مربوط به کتابخانه‌های دیجیتال و استاندارد‌های کتابخانه ای، حوزه فناوری اطلاعات، کتابخانه‌های سبز در کمیته‌ها و جلسات متعدد کاری مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت.

 

شناسه خبر 72857