1400/5/2 12:24:16
*
0
43632
هم‌زمان با عید سعید قربان؛

از نفرات برتر فراخوان چشم‌انداز 20 ساله شهر همدان تجلیل شد

سپهرغرب، گروه خبر: معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهردار همدان هم‌زمان با فرارسیدن عید سعید قربان در مراسمی از نفرات برتر فراخوان چشم انداز 20 ساله شهر همدان تجلیل کرد.

به گزارش سپهرغرب به نقل از واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان؛ مرتضی حضرت‌زاده در این مراسم گفت: یکی از چالش‌های امروز اداره‌ شهرها وجود دیدگاه‎‌های متفاوت و متنوع به مسائل و پیرامون حوزه مدیریت شهری است که بهره‎‌مندی از این دیدگاه‌‎ها نیازمند حضور و مشارکت حداکثری شهروندان و نخبگان در ارائه نقطه نظرات است.

وی بیان کرد: شهروندان و نخبگان با بیان نقطه‌نظرات خود و به چالش کشیدن مسائل حوزه‌های مختلف، می‌توانند مدیریت شهری را در مسیر رسیدن به اهداف بالادستی همراهی کنند.

وی با اشاره به اینکه پیشینه و تاریخ کهن شهر زیبای همدان برای همه روشن است، اظهار کرد: مدیریت شهر در دست همه امانت است، از این‌رو باید در جهت رشد و تعالی این ظرفیت عظیم، از تمامی ظرفیت‌ها و سلایق بهره‌برد که در همین راستا و با تاکید شهردار همدان و حمایت شورای‌اسلامی شهر مشارکت شهروندان در اداره شهر مورد توجه قرار گرفته است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری همدان، در این راستا افزود: برنامه راهبردی عملیاتی شهر و شهرداری با هدف پیشبرد اهداف و چشم اندازهای 20 ساله شهر همدان در حال تدوین است که تحقق این موضوع نیازمند همراهی و مشارکت شهروندان و نخبگان است که بر همین اساس در خردادماه امسال طی فراخوان عمومی نظرات، ایده‌ها و پیشنهادات مردمی جمع آوری و احصا شد.

حضرت‌زاده با اشاره به اینکه نظرات و ایده‌های خوبی از سوی شهروندان و نخبگان در این فراخوان ارائه شده است، گفت: این فراخوان در سه بخش عمومی، جوانان و دانشجویان و کودکان و نوجوانان برگزار شد که 193 نفر از شهروندان در آن شرکت کردند که بر اساس تصمیمات اتخاذشده تمامی ایده‌ها و نظرات در اختیار مشاور قرار خواهد گرفت تا در برنامه‌ریزی‌ها و اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها مختلف شهری لحاظ شود.

وی عنوان کرد: پس از بررسی‌های صورت گرفته؛ هیئت داوران در بخش عمومی، جوانان و دانشجویان نفرات برتر را معرفی کرد که بر این اساس عاطفه خیراندیش، لیلا فتحی، مهین سزاد دهقانی و امیرحسین میرزائی به ترتیب ایده‌های برتر را کسب کردند و به رسم یادبود حواله خرید دوچرخه به این عزیزان اهدا شد و به 25 نفر دیگر نیز به قید قرعه کارت هدیه نقدی 5 میلیون ریالی اهدا گردید.

وی با تاکید به اینکه آینده شهر در دستان کودکان و نوجوانان است و باید از نظرات و ایده‌های این عزیزان نیز بهره برد، گفت: در بخش کودکان و نوجوانان 9 نفر شرکت کردند که یلدا حاجیلویی نصیر رتبه اول و کوروش ترکاشوند نیز رتبه دوم ایده برتر را کسب نمودند و از حضور و مشارکت آناهیتا آورزمانی، طهورا بهادری، بهار متقیان نسب، سیده ریحانه موسوی، شایلین محمودی مراد، آنیسا هراتی خو و نگار هراتی‌خو نیز با اهدای کارت هدیه نقدی دو میلیون ریالی تجلیل شد.

یادآور می‌شود برنامه راهبردی- عملیاتی شهر و شهرداری همدان به عنوان نخستین برنامه مشارکتی شهر همدان در حال تهیه و تدوین است که در این برنامه چشم‌انداز شهر همدان در یک افق 20ساله ترسیم و در چهار برنامه عملیاتی در ابتدای فازهای پنج ساله تهیه می‌شود.

وجه تمایز این برنامه با سایر برنامه‌ها، مشارکتی بودن آن است تا ضمن اخذ نظرات تمامی گروه‌ها از جمله شهرداری، شورای اسلامی شهر، دستگاه‌های اجرایی، نخبگان، شهروندان و غیره چشم‌انداز مورد وفاق همگان تبیین شود و بر مبنای چشم‌انداز تهیه شده برنامه‌های عملیاتی شهر و شهرداری تعریف گردد.

در واقع فرایند تهیه و تدوین چشم انداز 20 ساله شهر همدان با مشارکت شهروندان، مسئولین شهری و کارشناسان مشخص می‌شود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"