1400/6/20 11:47:02
*
0
45705

78 مینی‌بوس مخصوص ویــــلچــرنشـــــــینان در شهر لهستانی

سپهرغرب، گروه شهر: شهرداری شهر گدانسک لهستان در وب‌سایت خود اعلام کرد که هشت مینی‌بوس برقی برای حمل معلولان وارد این شهر شده است؛ این برای نخستین بار است که گدانسک از وسایل نقلیه برقی برای حمایت از افرادی استفاده می‌کند که قادر به استفاده از سایر وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و تراموا نیستند.

در مجموع، 78 مینی‌بوس در گدانسک برای حمل و نقل افرادی با محدودیت جابجایی در نظر گرفته شده است. جمعیت توان‌خواهان این شهر به 600 نفر می‌رسد که از این تعداد، 350 نفر کودک و نوجوان هستند. در حال حاضر هشت خودروی الکتریکی در حال خدمت‌رسانی است و 70 مینی‌بوس بدون آلاینده باقی‌مانده نیز از ژانویه 2022 خدمات رسانی به مسافران را آغاز می‌کنند.

مطابق با نیاز، هر مینی‌بوس الکتریکی باید حداقل دو ویلچر استاندارد را حمل کند. بدین منظور، نوارهایی در کف خودرو برای محکم کردن ویلچرها تعبیه شده تا مانع از جابجایی و تکان خوردن ویلچرها شود.

علاوه بر این، همه صندلی‌ها دارای پشتی و کمربند ایمنی سه نقطه‌ای مخصوص معلولان است. در قسمت پشت مینی‌بوس یک آسانسور یا سطح شیب دار وجود دارد که امکان جابجایی ایمن افراد را بر روی ویلچر فراهم می‌کند. صندلی‌های مناسب کودک در داخل خودروها نیز وجود دارد که در صورت نیاز از آن‌ها استفاده می‌شود.

علاوه بر این، هر خودرو باید مجهز به مسیریاب GPS و دوربین فیلمبرداری باشد. رانندگان و همراهان معلولان موظفند در سوار شدن و خروج از مینی‌بوس و همچنین تا زدن و حمل ویلچر کمک کنند. آنها همچنین باید در زمینه کمک‌های اولیه آموزش دیده باشند.

مینی‌بوس‌های مخصوص توان‌خواهان را می‌توان با یک پریز برق معمولی شارژ کرد که در هر بار شارژ تا 150 کیلومتر را طی می‌کنند.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"