1400/6/23 10:23:15
*
0
45850

فرموله کردن عصاره بره‌موم برای تقویت سیستم ایمنی بدن بر پایه آب

سپهرغرب، گروه کاردانش: گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک دانشگاه تهران عصاره بره‌موم را بر پایه آب با کاربرد درمان بیماری‌های تنفسی و تقویت سیستم ایمنی بدن به بازار سلامت کشور معرفی کردند.

عصاره بره‌موم یکی از فرآورده‌های زنبور عسل است که با هدف ضدعفونی کردن کندو این فرآورده را تولید می‌کند و در واقع یک آنتی‌بیوتیک طبیعی است که در کندو وجود دارد.

محققان این شرکت دانش‌بنیان با بهره‌گیری از همین ویژگی، بره‌موم را به‌صورت عصاره‌ای با پایه آب بدون استفاده از حلال‌های شیمیایی و الکل فرموله و فرآوری کرده و مجوزهای مربوط به آن را دریافت و وارد بازار کردند.

بَره‌موم ماده‌ای شبیه موم و از تولیدات زنبور عسل است، حالت آن خمیری شکل و چسبناک با بوی مطبوع که رنگ آن از سبز تا قهوه‌ای تیره متغیر است. رنگ و عطر بره موم در مناطق مختلف متفاوت بوده و خصوصیات آن بستگی به نوع گیاهان موجود در هر منطقه دارد. بره‌موم، در هوای سرد، ترد و شکننده و در هوای گرم، نرم و چسبناک می‌شود.

مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: بره‌موم، عسل و ژل رویال از محصولات جانبی زنبور عسل است که ما بره‌موم را به‌صورت عصاره درآوردیم.

شهرام دادگستر، با بیان اینکه این محصول را با استفاده از آب به حلالیت رساندیم، اظهار کرد: بیشترین مورد استفاده از این ماده برای تقویت سیستم ایمنی بدن است و محتویات این محلول قادر به از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌ها است.

وی با بیان اینکه این محلول برای انواع بیماری‌ها قابل استفاده است، خاطرنشان کرد: این محصول در سطح سلامتکده‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران در شهر تهران استفاده می‌شود، ضمن آنکه از سوی برخی از بیمارستان‌ها نیز تجویز شده است.

مجری طرح با بیان اینکه بره‌موم به‌عنوان ماده‌ای برای تقویت سیستم ایمنی بدن شناخته می‌شود، خاطرنشان کرد: بره‌موم به دلیل فلانوئیدها و ماده مؤثره‌ای که دارد، برای تقویت سیستم ایمنی کاربرد دارد.

دادگستر با تأکید بر اینکه این عصاره قابل استفاده برای کودکان بالای دو سال است، یادآور شد: از این ماده می‌توان برای بیماری‌های تنفسی، سرفه‌های خشک و مزمن، سینوزیت و گرفتگی بینی، بیماری‌های گوارشی و پیشگیری از بیماری استفاده کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"