1400/7/1 09:21:47
*
0
46268
حاشیه‌های بی‌پایان شورای شهر کرمانشاه

سرپرست شهرداری تعیین شد، استاندار قهر کرد

سپهرغرب، گروه خبر: نشست جمع بندی و گزارش جلسه شورای شهر کرمانشاه و هیئت حل اختلاف به حاشیه کشید شد. این جلسه هرچند منجر به انتخاب سرپرست شهرداری پس از مدت‌ها شد، اما شدت اختلافات بین مسئولین استانی را بیش از پیش نمایان کرد.

نشست جمع بندی و گزارش جلسه شورای شهر کرمانشاه و هیئت حل اختلاف توسط فرماندار و دبیر هیئت امشب (30 شهریور) در استانداری کرمانشاه برگزار شد.

این جلسه کوتاه که با حضور استاندار، دادستان، فرماندار کرمانشاه و 9 تن از اعضای شورای شهر پشت درهای بسته برگزار شد، حواشی متعددی داشت و نهایتاً منجر به انتخاب سرپرست شهرداری کرمانشاه پس از روزها بلاتکلیفی شد.

پس از چند دقیقه از شروع جلسه، «هوشنگ بازوند» استاندار کرمانشاه با حالتی عصبانی نشست شورا را ترک و در بین خبرنگاران،گفت: برخی از اعضای شورای شهر به رای مردم بی حرمتی می‌کنند و این خیانت به رای مردم است.

این انتقاد و حمله از سوی استاندار کرمانشاه البته بی پاسخ نماند.

«رسول آزادی» عضو شورای شهر کرمانشاه، دومین نفری بود که در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار داشت: استاندار جلسه چند دقیقه‌ای گذاشته‌اند، در حالی که 45 روز از انتخابات گذشته و هنوز نتوانسته‌اند مشکل شورای شهر را حل کنند.

وی افزود: مقصر شخص آقای استاندار است که نمی‌توانند جلسه‌ای را اداره کنند، جلسه‌ای که حتی برای انتخاب هیئت رئیسه موقت که آن هم خلاف قانون است، نتوانستند کار را به سرانجام برسانند.

*سرپرست شهرداری انتخاب شد

«کامران ملکی» عضو دیگر شورای شهر کرمانشاه پس از خروج از جلسه در جمع خبرنگاران، گفت: اعضای 9 نفره شورا، توانستند «امیر رحیمی» را به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر غیرقانونی بودن جلسه شب جاری، بیان کرد: این اقدام جهت انجام امورات شهر و انتخاب سرپرست شهرداری بوده است که در این مدت مردم دچار سرگردانی نسبت به امورات شهر شده‌اند.

در پایان فضل الله رنجبر در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اصحاب رسانه در خصوص غیر قانونی بودن جلسه شب جاری، اظهار داشت: در جلسه امروز که با حضور مسئولین استانی و اعضای شورای شهر برگزار شد پیشنهاداتی پیرامون تعیین هیئت رئیسه مطرح شد که مورد توافق قرار نگرفت؛ اعضای شورای شهر نکاتی را مطرح کردند که در نهایت طی همین نشست سرپرست شهرداری تعیین شد.

وی افزود: به زودی بر اساس تصمیمات وزارت کشور تکلیف دو عضو علی البدل و دو عضو قبلی شورا روشن خواهد شد و در جلسه ای که در 24 مهر تشکیل می‌دهیم هیئت رئیسه شورا نیز تعیین می‌شود.

رنجبر گفت: هدف از تعیین سرپرست شهرداری حل مشکلات مردم بود و امیدواریم رسانه‌ها کمک کنند تا به سرانجام خوبی برسیم.

وی در خصوص غیر قانونی بودن این انتخاب،گفت: اعضای شورا اختیارات قانونی برای انتخاب سرپرست شهرداری دارند ما به احترام به مردم می‌گوییم که اعضا اختلاف نظر دارند ولی مشکل مهم تعیین و تکلیف مدیریت شهری بود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"