1400/8/19 10:16:10
*
0
48204

فرابورس ایران می‌تواند مبدأ تحول اقتصاد کشور باشد


سپهرغرب، گروه اقتصادی: یک کارشناس بازار سرمایه در سلسله توئیت‌هایی اهمیت بازار سرمایه را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: فرابورس ایران می‌تواند مبدأ تحول اقتصاد کشور باشد.

اخبار شرکت‌ها؛ یک کارشناس بازار سرمایه در سلسله توئیت‌هایی اهمیت بازار سرمایه را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: فرابورس ایران می‌تواند مبدأ تحول اقتصاد کشور باشد.

مهدی رباطی در این باره نوشت: فرابورس هر چند همنام بورس است ولی حیطه فعالیت بسیار گسترده‌ای می‌تواند داشته باشد که در بورس ممکن نیست و تاکنون به آن توجه جدی نشده، فراز و فرودهایی چون مسیر هدایت نقدینگی کشور به سمت فعالیت‌های مولد تولیدی و حتی ساماندهی نقدینگی که به سمت سفته بازی می‌رود.

وی همچنین با اشاره به این که مسیر معاملاتی چون مسکن از این بازار می‌گذرد، عنوان کرد: به چه دلیل بسیاری از معاملات همچون معاملات بازارهای ثانویه باید خارج از فرابورس دنبال شوند. به چه دلیل مسیر عرضه اولیه شرکت‌ها باید بیش از یک‌ماه باشد و بسیاری چراهای دیگر که اگر پاسخ داده شوند می‌تواند رونق اقتصادی ایجاد کند.

به اعتقاد این کارشناس بازار سرمایه دولت محترم و جناب آقای رئیسی از این مسیر و توجه جدی به فرابورس می‌توانند اقتصاد کشور را متحول کرده و بازار سرمایه را به‌صورت اساسی تقویت نموده و همچنین تأمین مالی قابل توجهی برای دولت فراهم نماید. موضوعی تخصصی که نیازمند انتصابات دقیق و کارشناسی در این حوزه است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"