1400/9/4 09:49:17
*
0
48876

شعبه ویژه بررسی جرایم زیست‌محیطی در دادگستری استان مرکزی تشکیل شد


سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی از ایجاد شعبه ویژه بررسی جرایم زیست‌محیطی در دادگستری استان خبر داد.

رضا میرزائی با بیان اینکه با دستور دادستان استان مرکزی شعبه ویژه بررسی جرائم زیست‌محیطی در دادگستری استان تشکیل شد، اظهار کرد: تعیین شعبه‌ای ویژه برای رسیدگی به تخلفات زیست‌محیطی اقدامی مناسب برای کاهش و پیشگیری از عوامل مخرب و آلاینده محیط‌زیست و همچنین جلوگیری از هرگونه آسیب به طبیعت و حیات‌ وحش است.

وی افزود: به این منظور در رایزنی و هماهنگی با ربیع‌اله قربانی، دادستان عمومی و انقلاب استان مرکزی موضوع تشکیل شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلف‌های زیست‌محیطی مطرح و مورد موافقت واقع شد و از این به بعد تمام پرونده‌های محیط‌زیست به‌صورت تخصصی در شعبه پنج دادسرای عمومی و انقلاب اراک مورد رسیدگی قرار خواهند گرفت.

میرزائی تصریح کرد: با توجه به تشکیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم محیط‌زیستی و اشراف کامل قضات به جرائم زیست‌محیطی به‌طور حتم روند رسیدگی به پرونده‌های این حوزه با سرعت بیشتری پیش رفته و موجب کاهش اطاله دادرسی خواهد شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان مرکزی با قدردانی از مواضع و آرای قاطعانه مراجع قضائی استان در برابر تخلفات محیط‌زیستی، افزود: حمایت و همراهی دستگاه قضائی استان در ایجاد شعبه تخصصی بررسی تخلفات زیست‌محیطی، گام مؤثری در تسریع صدور احکام و کاهش جرایم زیست‌محیطی و نمونه‌ای از همکاری بین بخشی بوده و مسلماً اقدامی مؤثر در امر پیشگیری از وقوع جرائم زیست‌محیطی در استان خواهد بود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"