شناسه خبر:51303
1400/10/28 10:46:08

سپهرغرب، گروه زیست‌بوم: مدیر طرح حفاظت از لایه اوزون گفت: درحالی که ایران در سال 2020 متعهد به کاهش 35 درصدی گازهای مخرب اوزون شده بود, این گازهای مخرب را تا 40 درصد کاهش دادیم.

در چهارمین نشست خبری سازمان حفاظت محیط زیست که به‌صورت آنلاین برگزار شد ابراهیم حاجی‌زاده، در رابطه با تعهدات ایران در پروتکل مونترال مبنی بر حفاظت از لایه اوزون، اظهار کرد: ایران یکی از پیشگامان پروتکل حفاظت از لایه اوزون است و با وجود تحریم‌ها و کوتاهی در همکاری سازمان‌های بین‌المللی, توانسته‌ایم بیش از مقدار تکلیف شده به تعهدات خود عمل کنیم.

وی ادامه داد: در حالی که ایران در سال 2020 متعهد به کاهش 35 درصدی گازهای مخرب اوزون شده بود، این گازهای مخرب را تا 40 درصد کاهش دادیم. برای سال آینده نیز متعهد به اصلاح دو هزار و 626 واحد ازجمله 84 واحد صنعتی شده‌ایم که در تلاش هستیم تا تعهد خود را انجام دهیم.

مدیر طرح حفاظت از لایه اوزون با اشاره به تأثیر تحریم‌ها در انتقال تکنولوژی و فناوری‌های حفاظت از لایه اوزون، گفت: تکنولوژی و فناوری‌های لازم را در داخل کشور مناسب با اقلیم سرزمین خودمان بومی‌سازی کردیم و با تکیه بر دانش بومی در این زمینه به موفقیت رسیدیم و به تعهدات خود حتی بیشتر از حدود تعیین‌شده عمل کردیم.

شناسه خبر 51303