شناسه خبر:76234
1402/9/2 10:48:10
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:

تأمین اعتبار الگوی کشت در دست پیگیری است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه تأمین اعتبار الگوی کشت در دست پیگیری است، گفت: چنانچه اعتبار 400 میلیارد تومانی الگوی کشت تأمین شود، طرح با قوت اجرا می‌شود.

رضا بهراملو در دومین سفر شهرستانی به همدان ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: اقدامات جهاد کشاورزی با محوریت حفظ منابع انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه حفظ منابع به امنیت غذایی منجر می‌شود، افزود: حفظ خاک حاصلخیز به‌ویژه کلاس یک و دو از الزامات بوده؛ چراکه تنها 29 درصد از اراضی کشور کلاس یک و دو است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان یادآور شد: افزایش تولید، مصرف بهینه از آب و حفظ خاک، اولویت جهاد است که در این راستا الگوی کشت در شهرستان به‌عنوان آزمونه (پایلوت) کشور، مد نظر است.

وی با تأکید بر اینکه محاسبات فنی تأثیر مستقیم طرح بر تولید و جزئیات آنالیزشده است، ادامه داد: اقتصاد کشاورز و سیاست‌های کلان، توأمان با هم باید در اجرای الگوی کشت دیده شوند.

بهراملو با اشاره به اینکه تأمین اعتبار الگوی کشت در دست پیگیری است، خاطرنشان کرد: چنانچه اعتبار 400 میلیارد تومانی الگوی کشت تأمین شود، طرح با قوت اجرا می‌شود.

وی در بخش دیگر با بیان اینکه یونجه همدانی قابلیت ثبت جهانی دارد، گفت: این محصول با رقم خاص همچنین خواص شگفت‌انگیز دارویی دارد و در دستور ثبت جهانی قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در حوزه سورت و بسته‌بندی نیز یادآور شد: تولید در استان با قوت پیگیری می‌شود، اما در بخش بسته‌بندی باید تغییر رویه داشته باشیم.

وی در ادامه اضافه کرد: بسته‌بندی با شفافیت تاریخ تولید، بازارپسندی صادراتی به همراه دارد؛ بنابراین رویکرد بهره‌وری اقتصادی افزون‌بر بهره‌وری فیزیکی، ازجمله افزایش کیفیت و کمیت محصول، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

 

شناسه خبر 76234