شناسه خبر:79403
1402/11/24 11:21:16

سپهرغرب، گروه خبر: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در دولت سیزدهم دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام در نظام رتبه‌بندی جهانی سایمگو در سال 2022 در جایگاه 687 قرار گرفت و 68 پله ارتقا یافت.

هدایت حیدری‌زاده صبح دوشنبه 23 بهمن‌ماه گفت: یکی از مهم‌ترین عملکردهای علوم پزشکی ایلام در دولت سیزدهم، بهره‌برداری از بیمارستان 376 تختخوابی رازی بعد از 12 سال است.

وی افزود: بهره‌برداری از ساختمان دانشکده پزشکی و بهره‌برداری از اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام با ظرفیت 68 تخت از عملکرد دانشگاه علم پزشکی ایلام در دولت سیزدهم است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام، همچنین از بهره‌برداری از چهار تخت PICU (تخت ویژه اطفال) در بخش اطفال بیمارستان امام خمینی (ره) شهر ایلام خبر داد و افزود: در دولت سیزدهم بخش سی‌تی‌اسکن بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان ایوان راه‌اندازی و یک دستگاه سی‌تی‌اسکن نیز برای بیمارستان امام علی (ع) سرابله خریداری شد.

حیدری‌زاده ادامه داد: خوشبختانه بخش آنژیوگرافی بیمارستان شهید مصطفی خمینی در این مدت به بهره‌برداری رسید و دستگاه رادیولوژی دیجیتال سیروان نیز راه‌اندازی شد.

وی خاطرنشان کرد: تکمیل و تجهیز و راه‌اندازی یک مرکز سطح سه ناباروری در شهر ایلام و یک مرکز سطح دو ناباروری در شهرستان دره‌شهر، بهره‌برداری از پنج مرکز بهداشتی درمانی و چهار خانه بهداشت در سطح استان و راه‌اندازی مرکز رشد و نوآوری از دیگر اقدامات دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام بوده است.

سرپرست دانشگاه علوم‌پزشکی ایلام یادآور شد: در این مدت با تأسیس سه مجتمع آموزش عالی در شهرستان‌های آبدانان، دهلران و دره‌شهر موافقت شد.

حیدری‌زاده تصریح کرد: بین‌المللی کردن دانشگاه و جذب دانشجویان خارجی در رشته پزشکی و دندانپزشکی از کشورهای همسایه جزو موفقیت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایلام بوده و دانشگاه علوم پزشکی ایلام در نظام رتبه‌بندی جهانی سایمگو در سال 2022 در جایگاه 687 با ارتقاء 68 پله‌ای ارتقا یافت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایلام از کسب مقام نخست کمیته تحقیقات دانشجویی دانشگاه در سطح کشور و کسب 9 رتبه برتر کشوری در جشنواره قرآن و عترت (هدهد) و هفت رتبه برتر کشوری در جشنواره سیمرغ توسط اساتید، کارکنان و دانشجویان خبر داد.

حیدری‌زاده اظهار کرد: کل بدهی در حوزه دارو و مقیمی و ماندگاری پزشکان به مبلغ 98 میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی جذب نیروهای علوم پزشکی را شامل تعداد 1400 نفر در حوزه معاونت توسعه تبدیل وضعیت و جذب نیرو، استخدام پیمانی 42 بهورز، استخدام پیمانی 32 نفر پزشک و پرستار دانست و افزود: 70 نفر نیروی حفاظت فیزیکی و خدماتی نیز از طریق شرکت آوای سلامت جذب شده‌اند.

وی در پایان گفت: بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان ملکشاهی پیشرفت 87 درصدی دارد و ساخت بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان بدره نیز با پیشرفت 20 درصد نیز در دست انجام است.

حیدری زاده همچنین گفت: سالن ورزشی چندمنظوره شهدای مدافع سلامت در پردیس دو با 1200 متر زیربنا راه‌اندازی شده است.

وی یادآور شد: در حوزه معاونت توسعه تبدیل وضعیت و جذب نیرو نیز به تعداد 1400 نفر، استخدام پیمانی 42 بهورز، استخدام پیمانی 32 نفر پزشک و پرستار، استخدام و جذب 70 نفر نیروی حفاظت فیزیکی و خدماتی از طریق شرکت آوای سلامت، برگزاری آزمون استخدامی جهت جذب نیرو در بیمارستان‌های رازی و ملکشاهی و سطح استان به تعداد 669 نفر از دیگر اقدامات دانشگاه به شمار می‌آید.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام، در پایان ادامه داد: ساخت فیلم مستند «سلامت در سفر اربعین» در خصوص به تصویر کشیدن ارائه خدمات حوزه‌های مختلف دانشگاه به زائرین اربعین حسینی و بهره‌برداری از دو ساختمان پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی 115، افتتاح چهار پایگاه جدید اورژانس پیش بیمارستانی 115، رونمایی از اولین اورژانس موتوری و دومین اتوبوس آمبولانس در سطح استان، احداث ساختمان 6 واحدی متخصصان در شهرستان دهلران، تکمیل ساخت 24 واحد منازل متخصصین ایلام، ساخت و تجهیز مرکز فوریت‌های پزشکی و درمانی پایانه مرزی مهران‌، ساخت و راه‌اندازی کتابخانه مرکزی دانشگاه، اجرای موفق طرح پویش ملی سلامت در سطح استان به میزان 92 درصد در سال 1402 از اهم فعالیت‌های دانشگاه در دولت کار و کرامت است.

شناسه خبر 79403