شناسه خبر:81002
1403/1/18 14:06:20

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان همدان از تداوم خدمت‌رسانی به مسافران تا عید فطر در استان همدان خبر داد و گفت: بر اساس آمار ورودی به استان و داده‌های آماری ستاد خدمات سفر، پیش‌بینی ما افزایش سفرها در تعطیلات عید فطر به همدان است.

محسن معصوم‌علیزاده روز شنبه‌ 18 فروردین‌ماه 1403 با اشاره به اینکه امسال به‌منظور ارائه خدمات بهتر به گردشگران تعداد نظارت بر تأسیسات گردشگری توسط کارشناسان این اداره کل افزایش چشمگیری داشته، اظهار کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی تخصصی صورت‌گرفته توسط کارشناسان اداره‌ کل و شهرستان‌ها تا 17 فروردین‌ماه 1403 از ابتدای آغاز طرح 426 مورد بوده که نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان همدان نظارت بر ارائه خدمات مناسب توسط تأسیسات گردشگری استان در ایام نوروز را از اولویت‌های کاری اداره کل برشمرد که از ابتدای ستاد خدمات سفر تا پایان ماه مبارک رمضان و تعطیلات عید فطر نیز ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در بازه زمانی 26 اسفندماه سال قبل تا 17 فروردین‌ماه سال‌ جاری 909 هزار گردشگر داخلی و 142 گردشگر خارجی از جاذبه‌های گردشگری همدان بازدید کردند و در این مدت 97 هزار نفر نیز در مراکز اقامتی همدان اسکان داده شدند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود شاهد حضور گردشگران در هفته آینده و ایام عید فطر در همدان باشیم، تصریح کرد: هرساله همدان در این ایام به‌دلیل نزدیک بودن به پایتخت شلوغ می‌شود که امیدواریم امسال شاهد حضور بیشتر گردشگر نسبت به سنوات قبل باشیم و درتلاش هستیم با همکاری همه دستگاه‌ها شرایط را برای حضور گردشگران مهیا کنیم.

شناسه خبر 81002