شناسه خبر:82889
1403/3/3 14:04:55
مدیرکل اتباع خارجی استانداری کرمانشاه:

کشاورزان از به‌کارگیری اتباع غیرمجاز خودداری کنند

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه به اجرای مرحله سوم طرح جمع آوری اتباع غیرمجاز (افغانی) در استان اشاره کرد و به کشاورزان کرمانشاهی نسبت بکارگیری اتباع غیرمجاز هشدار داد.

«حمزه سلیمانی» روز پنجشنبه از دستگیری تعداد قابل توجهی از کارگران غیرقانونی افغانی در سطح مزارع کشاورزی مناطق کوزران، ماهیدشت، سراب نیلوفر، سر فیروزآباد و بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه در راستای اجرای این طرح خبر داد.

وی تاکید کرد: کشاورزانی که کارگران افغانی را بکارگیری کنند به دستگاه قضایی معرفی و جریمه می شوند.

سلیمانی در ادامه به ابلاغیه وزارت کشور و سیاست های سازمان ملی مهاجرت به اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه اشاره کرد که در آن اشتغال و بکارگیری اتباع غیرمجاز (افغانی) در واحدهای تولیدی و خدماتی استان کرمانشاه ممنوع و غیرقانونی است.

وی خطاب به کارفرماییان و کشاورزان گفت: کارگران اتباع غیرمجاز خارجی (افاغنه) که در واحدها فعالیت کنند توسط نیروی های امنیتی و انتظامی شناسایی و دستگیر می‌شوند از این رو نباید نسبت به بکارگیری اتباع غیرمجاز اقدام کنند.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری کرمانشاه در بخش پایانی صحبت‌های خود؛ طرح جمع آوری اتباع خارجی را در راستای سیاست های دولت سیزدهم در خصوص کمک به اشتغال جوانان این استان اعلام کرد.

شناسه خبر 82889