1399/9/18 10:18:49
*
0
33231

مصدومیت 295 نفر بر اثر حوادث کارگاهی در کردستان

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: 295 نفر بر اثر حوادث کارگاهی در 6 ماه نخست امسال در استان مصدوم شده‌اند.

برهان صلواتی اظهار کرد: از ابتدای سال‌جاری تا کنون 5 کارگاه به علت عدم رعایت مسائل قانونی در خصوص آیین‌نامه‌های ایمنی و بهداشت کار و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا به مراجع قضایی معرفی شده و با حکم این مرجع پلمب شده‌اند.

وی افزود: در بازرسی از کارگاه‌های ساختمانی با کارفرمایان متخلفی که آیین‌نامه‌های ایمنی را رعایت نکنند و جان کارگران و سایر افراد را به خطر بیاندازند به شدت برخورد خواهد شد و ضمن پلمپ این کارگاه‌ها، تا زمان رفع نواقص کامل، بازگشایی نخواهد شد. 600 بازرسی از کارگاه‌های ساختمانی در کردستان انجام شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 600 بازرسی از کارگاه‌های ساختمانی مشمول قانون کار در سطح استان انجام شده و ابلاغیه رفع نواقص برای این کارگاه‌ها صادر شده است.

صلواتی با بیان اینکه در این بازرسی‌ها مسائل ایمنی، حفاظت فنی، حقوق و دستمزد و شرایط کار مد نظر قرار می‌گیرد، یادآور شد: 20 بازرس کار در تمام شهرستان‌های استان ضمن بازرسی از کارگاه‌های مشمول قانون کار، بر این موارد نظارت کامل و دقیق می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه تعداد بسیاری از فوتی‌ها و مصدومان حوادث ناشی از کار استان در صنعت ساختمان اتفاق می‌افتد، بیان کرد: عامل اصلی وقوع حوادث در ساختمان سقوط از ارتفاع به علت نبود حفاظ در پرتگاه‌ها و نبود جایگاه کار ایمن است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان اینکه آرماتوربندان و قالببندان بیشترین حادثه دیدگان ساختمانی را تشکیل می‌دهند، گفت: امسال سقوط از ارتفاع بیشترین علت حادثه‌های کار در این استان را به خود اختصاص داده و بیشترین آن در کارگاه‌های ساختمانی گزارش شده است. سقوط از ارتفاع علت 50 درصد از حوادث ناشی از کار در کردستان است

صلواتی اظهار کرد: سقوط از ارتفاع علت حدود 50 درصد از حوادث ناشی از کار استان است که به علت استفاده نکردن از سامانه‌های مناسب کار در ارتفاع و عدم حفاظ‌گذاری پرتگاه‌ها به وقوع می‌پیوندد.

وی به آمار مصدومین ناشی از حوادث کار در 6 ماهه اول سال‌جاری اشاره کرد و افزود: در این مدت در مجموع 295 نفر در حوادث مختلف کارگاهی دچار مصدومیت شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان اینکه این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است، یادآور شد: از تعداد کل مصدومین ناشی از حوادث کار در سال‌جاری 289 نفر مرد و 6 نفر زن بوده‌اند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"