1399/12/26 14:06:14
*
0
38152

کشف ۱۰ هزار عدد ترقه غیر مجاز در نهاوند

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند از کشف ۱۰ هزار ترقه غیر مجاز در این شهرستان خبر داد.

احمد ساکی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت توصیه‌های بهداشتی لازم است شهروندان برای حفظ سلامت خود و دیگران از برگزاری مراسم چهارشنبه آخر سال جدا خودداری کنند.

وی افزود: هرگونه بی‌توجهی به نکات ایمنی و سهل‌انگاری در برپایی مراسم چهارشنبه آخر سال می‌تواند زیان‌های جانی و مالی سنگین و غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند صدمات جانی و مالی از جمله نقص عضو را از ضایعات ناشی از آتش بازی با مواد منفجره ذکر کرد و گفت: قطع عضو ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است که طی سالهای گذشته موارد متعددی در این زمینه مشاهده شده که باعث تلخی زندگی برای خود و دیگران شده است. 

وی با توصیه به جوانان برای خودداری از بازی با مواد محترقه و آتش‌زا گفت: با توجه به اینکه بخش عمده آسیب‌ها در چهارشنبه آخر سال توسط مواد محترقه بوجود می‌آید لذا از پرتاب ترقه و مواد آتش‌زا و نگهداری مواد محترقه، تهیه و ساخت وسایل آتش‌بازی در منزل، جدا خودداری کنند.

ساکی با بیان اینکه ماموران انتظامی شهرستان طی هفته جاری ۱۰ هزار ترقه غیر مجاز را کشف و ضبط کردند، تبدیل سنت‌های زیبای باستانی به پدیده‌های خطرناک را امری مذموم عنوان کرد و افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر مراسم سنتی و زیبای این شب، رنگ دیگری به خود گرفته و تبدیل به بازی‌های خطرناک با مواد منفجره و محترقه شده که آسیب‌های جدی به جوانان و نوجوانان وارد ساخته است.


منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"