1400/5/30 12:22:43
*
0
44673
تیم ملی میزبان نمی‌شود؟

۲۴ ساعت پرالتهاب برای میزبانی ایران/ دردسر بدهی ۶ میلیون یورویی!

تکلیف میزبانی تیم ملی فوتبال ایران در تهران برای برگزاری بازی‌های مرحله نهایی انتخابی جام جهانی قطر تا ۲۴ ساعت آینده مشخص می‌شود اما به نظر می‌رسد بدهی ۶ میلیونی یورویی یک دردسر بزرگ است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز تصمیم خود مبنی بر اعطای میزبانی به تیم ملی ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را نگرفته است.

افسر اجرایی فیفا که چهاردهم مردادماه برای بازدید از امکانات موجود فدراسیون فوتبال وارد ایران شده بود پس از ارائه مکتوب درخواست‌های این نهاد مبنی بر پرداخت حق پخش تلویزیونی و اضافه شدن نور در ورزشگاه آزادی، منتظر گزارش اقدامات فدراسیون فوتبال ماند.

فدراسیون فوتبال ایران نیز پس از مذاکره با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی حاضر به پرداخت مبلغ مورد نیاز برای تأمین نور ورزشگاه آزادی شد تا این اقدام فوری عملیاتی شود.

شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال سپس سراغ مدیران سازمان صدا و سیما رفت تا بدهی این سازمان بابت عدم پرداخت حق پخش در حدود ۶ میلیون یورو را پرداخت کند.

بدهی سنگینی که پس از چانه زنی‌های فراوان دستور پرداخت برایش صادر شد اما در عمل هنوز این بدهی پرداخت نشده تا فوتبال ایران در آستانه از دست دادن میزبانی قرار گیرد.

دردسر بدهی ۶ میلیون یورویی!

از این رو حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون جلسات متوالی با بخش حقوقی، بین‌الملل و شخص عزیزی خادم برگزار کرد تا بتواند میزبانی ورزشگاه آزادی تهران را برای بازی‌های تیم ملی ایران بگیرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار است طی ۲۴ ساعت باقیمانده (تا ظهر روز یکشنبه هفته جاری) پاسخ نهایی خود را پس از مکاتبه با فیفا به فدراسیون فوتبال ایران ارائه دهد تا آنها نیز برنامه‌ریزی لازم را برای نخستین بازی خود مقابل سوریه داشته باشند.

در صورتی که میزبانی به فدراسیون فوتبال ایران برسد تیم ملی می‌تواند در نخستین بازی خود مقابل سوریه در ورزشگاه آزادی پذیرای سوریه باشد در غیر این صورت کشور سوم میزبان بازی‌های تیم ملی ایران خواهد شد.


منبع: خبرگزاری مهر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"