1400/6/9 10:21:31
*
0
45187

ضرورت توسعه همکاری‌های گردشگری منطقه‌ای در پساکرونا

سپهرغرب، گروه گردشگری: معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بر ضرورت توسعه همکاری‌های گردشگری در سطح منطقه و کشورهای همسایه تأکید کرد.

ولی تیموری با حضور در وبینار بزرگداشت شهر دوشنبه پایتخت گردشگری اکو و کنفرانس جانبی تخصصی گردشگری کشاورزی، ضمن تبریک مجدد انتخاب شهر دوشنبه به‌عنوان پایتخت گردشگری طی سال‌های 2020 و 2021، گفت: طبق پیش‌بینی‌های صورت گرفته و بررسی رفتارشناسی گردشگران، ارتباطات گردشگری در ایام پساکرونا به صورت منطقه‌ای و با کشورهای همسایه انجام خواهد شد. از این رو با توجه به اینکه در دوران پساکرونا کشورهای همسایه و منطقه‌ای اهمیت بیش از پیش پیدا خواهند کرد؛ بنابراین بر تمرکز توسعه همکاری‌های گردشگری کشورهای اکو به صورت منطقه‌ای تأکید می‌شود.

وی همچنین ضمن ارائه گزارشی از وضعیت گردشگری کشور در شرایط کرونا، به تشریح اقدامات مربوط به آمادگی و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ایام پساکرونا پرداخت و گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته در زمینه گردشگری کشاورزی را مطرح کرد.

بنا به گفته معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این نشست در ادامه بر توافق‌هایی تمرکز کرد که در سال 98 در پی سفر وزیر گردشگری جمهوری اسلامی ایران به کشور تاجیکستان صورت پذیرفت و پیرو آن شهر دوشنبه به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اکو در سال‌های 2020 و 2021، شهر ساری در سال 2022 و شهر اردبیل برای سال 2023 از سوی جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان پایتخت‌های گردشگری سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو انتخاب شدند.

همچنین در ادامه این نشست لیلا اژدری مدیرکل دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت نیز ضمن ارائه تجربیات گردشگری کشاورزی در ایران به معرفی مزرعه‌های گردشگری کشورمان در استان‌های تهران، البرز، گلستان، اردبیل و سایر استان‌ها پرداخت و به اهمیت گردشگری طبیعت‌محور در زمان کرونا و پساکرونا اشاره کرد.

سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با 10 عضو از کشورهای ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، تاجیکستان، آذربایجان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان با هدف تأسیس گسترش تجارت درون منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای و ارتقای شرایط برای توسعه اقتصادی پایدار و افزایش سطح زندگی و رفاه مردم، تنها سازمان بین‌المللی به‌شمار می‌آید که دبیرخانه آن در ایران واقع است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"