1400/6/20 11:35:14
*
0
45699

کنتــــرل ترافیــــک شهـــری نیازمند مدیریتی همه‌جانبه است

سپهرغرب، گروه شهر: یک دکترای شهرسازی گفت: احداث پارکینگ در نقاط مختلف شهر باید در کنار توسعه شبکه حمل و نقل عمومی و توسعه حمل و نقل پاک مورد توجه باشد زیرا صرف ساخت پارکینگ نمی‌توان انتظار داشت ترافیک و مشکلات حاصل از ترافیک شهری رفع شود.

همایون نورایی اظهار کرد: توسعه شبکه حمل و نقل از مهمترین اهدافی است که امروزه مورد توجه برنامه ریزان و شهر سازان قرار دارد زیرا ترافیک از جمله معضلات شهری است که امروزه شهرهای ما را از کوچک و بزرگ درگیر کرده است.

وی افزود: به منظور هدایت سفرهای شهری و کنترل بهتر ترافیک در شهر نیاز است در کنار توسعه حمل و نقل پاک، پارکینگ‌هایی در نقاط مختلف شهر در نظر گرفته شود.

این دکترای شهرسازی خاطرنشان کرد: چنانچه این پارکینگ‌ها در مبادی ورودی شهر در نظر گرفته شود و در کنار این مبادی حمل و نقل عمومی تا مراکز شهری به خوبی توسعه پیدا کند، می‌توان انتظار داشت از ترافیک حاصل از ورود خودروهای از حومه شهر تا حد زیادی کاسته شود.

نورایی تاکید کرد: جانمایی و احداث این پارکینگ‌ها که از آنها به عنوان پارک سوار یاد می‌شود باید به درستی در طرح‌های شهری مشخص، و اعتبارات لازم نیز به منظور اجرای طرح در نظر گرفته شود.

این دکترای شهرسازی اضافه کرد: به منظور جلوگیری از تردد خودروهایی که از بیرون یا حومه به شهر وارد می‌شوند، علاوه بر زیرساخت‌های کالبدی باید بسترهای قانونی نیز فراهم آورده شود.

نورایی ادامه داد: به منظور تحقق این مهم ارتباط میان سازمان‌های مختلف شهر اهمیت زیادی دارد تا این نهادها در ارتباط با یکدیگر مدیریت یکپارچه‌ای بر کنترل ترافیک شهر داشته باشند و در راستای طرح‌ها و ضوابط شهری عمل کنند.

وی تصریح کرد: گسترش و اشاعه رویکرد استفاده از حمل و نقل عمومی نیازمند بسترسازی در حوزه‌های کالبدی، فرهنگی و قانونی است تا شهروندان و مسافران به جای استفاده از خودرو شخصی از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

این دکترای شهرسازی گفت: احداث پارکینگ در نقاط مختلف شهر باید در کنار توسعه شبکه حمل و نقل عمومی و توسعه حمل و نقل پاک مورد توجه باشد زیرا صرف ساخت پارکینگ نمی‌توان انتظار داشت ترافیک و مشکلات حاصل از ترافیک شهری رفع شود.

نورایی اضافه کرد: طرح‌های شهری، قوانین شهری، طرح ریزی کالبدی، ساختارهای مدیریتی و فرهنگ شهروندی همگی باید در راستای رفع مشکلات حمل و نقل شهری باشند تا بتوان به داشتن چشم اندازی روشن از آینده امیدوار بود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"