1400/6/28 10:54:10
*
0
46086

مقایسه تاثیر کووپارس و سینوفارم آغاز شد

سپهرغرب، گروه کار و دانش: سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن‌سازی رازی با بیان اینکه تاکنون به 2 هزار داوطلب در فاز سوم تست بالینی، واکسن کووپارس تزریق شده است، گفت: این فاز با تست روی 10 هزار نفر به اتمام می‌رسد.

کتر محمدحسین فلاح مهرآبادی در خصوص آخرین وضعیت کارآزمایی بالینی واکسن کووپارس اظهار کرد: فاز سوم کار آزمایی بالینی واکسن کووپارس از دو هفته پیش در تهران و البرز آغاز شده است.

فلاح مهر آبادی با بیان اینکه باید در فاز سوم مطالعات بالینی، 10 هزار نفر داوطلب را مورد تست قرار دهیم، گفت: با توجه به اینکه به نیمی از این تعداد واکسن سینوفارم تزریق می‌شود می‌توانیم اثربخشی، کارایی و ایمنی کووپارس را مورد مقایسه قرار دهیم.

سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با بیان اینکه طی این مدت زمان، دو هزار نفر در این تست بالینی داوطلب شدند، گفت: بر اساس پیگیری‌هایی که از داوطلبان داریم تاکنون عارضه‌ای وجود نداشته است.پنجاه درصد این مطالعه تزریق واکسن سینوفارم و 50 درصد کووپارس بوده است.

فلاح مهرآبادی با اشاره به زمان اتمام فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ضد کرونا کووپارس، گفت: این پروسه بستگی به داوطلب گیری دارد؛ هر چه روند داوطلب گیری سریع‌تر باشد این مرحله با سرعت پیش می‌رود.

وی افزود: برطبق پروتکل، بعد از تزریق به 10 هزار نفر، نتایج آنالیز بینابینی را به سازمان غذا و دارو ارسال خواهیم کرد.

فلاح مهرآبادی با بیان اینکه این داوطلبان تا شش ماه تحت مراقبت هستند، خاطر نشان کرد: البته تاکنون ده هزار نفر واجد شرکت در مطالعه بالینی فاز سوم واکسن کووپارس بوده‌اند که بنا داریم روند کارآزمایی را با این افراد به اتمام برسانیم.

سخنگوی موسسه تحقیقات و واکسن سازی رازی با بیان اینکه اکنون یک میلیون و چهارصد هزار دوز آماده عرضه داریم، ادامه داد: در صدد هستیم از مهرماه، سه میلیون دوز در ماه به تولید برسانیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"