1400/6/31 10:15:18
*
0
46239

تشدید آسیب‌های روانیِ نوجوانان با استفاده بیشتر از فضای مجازی

سپهرغرب، گروه اجتماعی: بر اساس داده‌های یک مطالعه در آمریکا، استفاده تقریباً بی‌وقفه از رسانه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، منجر به افزایش مشکلات جسمی، کاهش عزت نفس و بروز مشکلات روانی دیگر برای نوجوانان شده است.

بر اساس مطالعه انجام شده توسط وال استریت ژورنال، 40 درصد از نوجوانان اظهار کردند که تنها هدف آنها از ارسال پست در رسانه‌های اجتماعی این است که از نظر دیگران بهتر به نظر برسند و این در حالی است که 32 درصد از دختران نوجوان احساس می‌کردند که اینستاگرام فقط امنیت فیزیکی آنها را تهدید می‌کند.

با افزایش استفاده از اینستاگرام، نوجوانان در معرض خطر آسیب‌هایی مانند آزار و اذیت‌های مجازی، افسردگی و عدم خواب کافی قرار می‌گیرند.

در جدیدترین مطالعه EClinical Medicine که توسط مجله مشهور پزشکی The Lancet منتشر شد، کودکان متولد شده در 19 هزار و 244 خانواده که بین سپتامبر 2000 تا ژانویه 2002 به دنیا آمده بودند، مورد مطالعه قرار گرفتند.

در این مطالعه پسران و دختران 14 ساله مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شد که 78 درصد از دختران در این تحقیق به دلیل استفاده از رسانه‌های اجتماعی از وزن خود ناراضی هستند.

اینستاگرام بعد از شرکت اصلی خود یعنی فیسبوک، دومین پلتفرم پرکاربرد در رسانه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

به گزارش فاکس‌نیوز، درحالی‌که استفاده از رسانه‌های اجتماعی مضرات و مشکلات سلامت روان را در بین نوجوانان افزایش داده، برخی از نوجوانان نیز اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای مقابله با این خطرات انجام داده‌اند. بر اساس گزارش‌ها از هر 10 نوجوان چهار نفر گفته‌اند که به دلیل قلدری و اقدامات سوءاستفاده‌گرایانه از جانب برخی از کاربرانِ این رسانه اجتماعی، این کاربران را دنبال نکرده‌اند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"