شناسه خبر:47504
1400/8/5 09:47:13

سپهرغرب، گروه خبر: نماینده مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی بر تسریع در روند پروژه‌ انتقال آب شرب از سد آزاد به تصفیه خانه شهر سنندج تاکید کرد و گفت: دفاع نابجا و غیر معمول از مدیریت آب کردستان مسبب وضع فعلی است.

محسن فتحی در دیدار با وزیر نیرو اظهارکرد: وضعیت اسفناک آب شرب سنندج نه قابل مماشات و نه قابل قبول است بلکه نیاز است در این خصوص برنامه‌ریزی دقیقی صورت گیرد.

وی ضمن ابراز گلایه شدید از وضعیت نگران‌کننده آب آشامیدنی در شهرستان‌های حوزه انتخابیه نسبت به تسریع فوری در روند اجرای پروژه‌ انتقال آب شرب از سد آزاد به تصفیه‌خانه شهر سنندج تاکید کرد.

فتحی با اشاره به وضعیت تصفیه‌خانه‌های آب شرب و فاضلاب شهر دیواندره، تصفیه‌خانه‌های آب شرب و فاضلاب شهر کامیاران، مجتمع آبرسانی اوباتو و مجتمع آبرسانی هه‌لتوشان و مجتمع آبرسانی خامسان، خواستار توجه جدی و فوری وزارت نیرو جهت رفع مشکلات و تعلل در اجرای این پروژه‌ها شد.

عضو مجمع نمایندگان مردم کردستان در مجلس شورای اسلامی وضعیت اسف‌بار تامین آب آشامیدنی در نقاط مختلف استان و بویژه شهر سنندج را ناشی از حمایت نابخردانه بعضی از شعاردهندگان امروز از مدیران نالایق گذشته دانست و گفت: مشکل آب شرب شهر سنندج چندین سال است دغدغه مردم و فعالان مدنی بوده و مشکل امروز نیست.

فتحی اظهار داشت: علی‌رغم کارشکنی و حمایت‌های هدفدار عده‌ای که امروز خود را مدافع مردم معرفی می‌کنند، تمامی تلاش خود را برای تغییر مدیریت در حوزه آب استان به کار خواهم برد.

وی یادآور شد: دفاع نابجا و غیر معمول از مدیریت آب کردستان در گذشته مسبب وضع کنونی است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دفاع از سلامت و منافع استان با هیچ فرد و گروهی مماشات نخواهم کرد و عقد اخوت نبسته‌ام.

فتحی با اشاره به دغدغه‌های مردمی در این خصوص گفت: فعالان مدنی صدای رسا و واقعی مطالبات به حق مردم در حوزه آب آشامیدنی هستند و از وزیر انتظار داریم با فعالان مدنی و رسانه‌ در حوزه‌ آب کردستان دیدار کنند.

 

شناسه خبر 47504