1400/8/6 09:06:56
*
0
47544

کاهش 37 درصدی قربانیان مواد مخدر در همدان

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل پزشکی قانونی استان با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال 38 نفر در استان به علت سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند، گفت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشته است.

ارتین کمالی اظهار کرد: از نظر زمانی بیشترین میزان فوت معتادان در فصل زمستان رخ داده است همچنین عمده ترین علت مرگ، مصرف داروهای مواد مخدر در کنار مصرف موادمخدر بوده است.

وی افزود: بیشترین میزان متوفیان سوء مصرف مواد مخدر در استان همدان مربوط به گروه سنی 40 تا 49 سال سپس 30 تا 39 و گروه سنی 25 تا 30 سال است و از نظر تحصیلات بیشترین آمار مرگ و میر به ترتیب مربوط به افراد دارای مدرک تحصیلی دیپلم، سپس تحصیلات راهنمایی است و دارندگان مدرک فوق دیپلم کمترین میزان فوتی را دارند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان یکی از عوامل مؤثر در مرگ معتادان را مواد افزودنی غیرمجاز مورد استفاده در موادمخدر دانست و گفت: گرایش مجدد به سمت مصرف مواد افیونی توسط افرادی که پیشتر ترک کرده بودند نیز می‌تواند سبب مرگ آن‌ها شود.

کمالی با بیان اینکه 120 نفر سال گذشته بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان باختند افزود: این آمار در سال 98 حدود 109 نفر بوده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"