1400/9/4 09:59:08
*
0
48886

7 سال در انتظار یک پروژه

مردم ایلام چشم انتطار معجزه هستند
سپهرغرب، گروه خبر: کارمندان علوم پزشکی از هفت سال پیش با پرداخت مبلغ 30 میلیون تومان خواب خانه‌دار شدن را می‌بینند و مدیر پروژه به دلیل عدم توانایی در خرید اوراق مسکن و نبود تسهیلات کماکان نمی‌تواند پروژه را تحویل دهد.

نزدیک به 10 سال است که از شروع پروژه فاز سوم علوم پزشکی ایلام می‌گذرد؛ این پروژه، پروژه ساخت یک مجتمع مسکونی است که در سال‌های 92-93 توسط شرکت تعاونی مسکن علوم پزشکی احداث شد.

با وجود اینکه دانشگاه علوم پزشکی برای راحت‌تر شدن فعالیت شرکت تعاونی مسکن علوم پزشکی یک اتاق به‌عنوان دفتر کار در اختیار آن‌ها گذاشته است اما این تعاونی زیر نظر این دانشگاه فعالت نمی‌کند و یک تعاونی مستقل است که به صورت خودجوش تشکیل شده است.

بیشتر افرادی که در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند در سال 93 برای ساخت یک واحد مسکونی 30 میلیون تومان پیش‌پرداخت کرده‌اند در صورتی که می‌توانستند در آن زمان با همین مبلغ صاحب دو واحد مسکن مهر شوند.‌

افرادی که در این پروژه سهامدار هستند در صورتی که باید تاکنون به واسطه این پروژه صاحب‌خانه می‌شدند هنوز مستأجر هستند و بسیاری از آنها برای پرداخت پول پیش یا رهن منزل و پرداخت اجاره بها با مشکل مواجه شده‌اند.

پروژه‌ای که می‌توانست در مدت یکسال تکمیل شود اکنون بعد از هفت سال هنوز تکمیل نشده است و مسئولین ساخت پروژه باز هم در حال به تعویق انداختند تکمیل پروژه به بهانه‌های متعددی هستند و هر بار به بهانه دریافت وام کار را عقب می‌اندازند اما نهایتاً خبری نیست که نیست!

این در صورتی‌ است که در این هفت سال هزینه‌های ساخت و اجاره ساختمان و همچنین قیمت زمین به‌صورت چشمگیری افزایش یافته است و به تعویق انداختن پروژه‌های عمرانی ضرر و زیان زیادی را برای صاحبان آن‌ها خواهد داشت.

   پاسخگو نبودن تعاونی علوم پزشکی نسبت به زمان تحویل واحدها

یکی از سهامداران گفت: زمانی که مسکن مهر جانبازان 13 میلیون تومان بود بنده نزدیک به 20 میلیون تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری کردم.

وی افزود: با مراجعه به تعاونی علوم پزشکی هیچ‌گونه پاسخ درستی نسبت به زمان تحویل واحدها داده نمی‌شود.

این سهامدار گفت: آیا این انصاف است که من با نزدیک به 90 میلیون پرداختی به تعاونی و اخذ وام‌های 18 درصد به‌خاطر این پروژه اکنون توان اجاره یک آپارتمان و پرداخت اجاره را ندارم؛ مسئولی که دلش بسوزد و پیگیر این ماجرای غم‌انگیز بشود کجاست؟

  از سال 92 منتظریم که صاحب خانه شویم

یکی دیگر از سهامداران این پروژه گفت: ما از سال 92-93 برای ساخت این واحد‌های مسکونی ثبت‌نام کردیم؛ من آن موقع مبلغ 30 میلیون تومان پرداخت کردم.

وی افزود: ما فکر می‌کردیم این واحدها یک ساله یا نهایتاً دوساله تحویل داده شود هنوز که هنوز است منتظر تکمیل این واحدها هستیم اما متأسفانه خبری از تکمیل این پروژه نیست.

  شرکت تعاونی مسکن به‌صورت خودجوش شکل گرفته است

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: شرکت تعاونی مسکن که مسئول ساخت پروژه فاز سوم علوم پزشکی است ارتباطی با دانشگاه علوم پزشکی ندارد و زیر نظر دانشگاه فعالیت نمی‌کند.

محبوب رستم‌زاد افزود: این تعاونی یک پروژه است بین کارمندان علوم پزشکی که به‌صورت خودجوش شکل گرفته است و دانشگاه فقط برای سهولت کار این افراد یک اتاق برای انجام کارهای مربوط به این پروژه در اختیار آن‌ها قرار داده است.

  توانایی خرید اوراق مسکن را نداشتیم

آبی مدیر عامل پروژه فاز سوم علوم پزشکی گفت: پروانه ساخت این پروژه را در اواخر سال 95 دریافت کردیم.

وی افزود: این تعاونی به‌عنوان یک شخص حقوقی که مسئولیت ساخت مسکن برای کارکنان علوم پزشکی را دارد بنابراین دانشگاه هیچ نقشی در فعالیت‌های این تعاونی ندارد و تنها یک اتاق کار در اختیار تعاونی قرار داده است و هیچ‌گونه خدمات مالی به تعاونی ارائه نمی‌دهد.

مدیر عامل پروژه فاز سوم علوم پزشکی گفت: ما برای ساخت هر پروژه‌ای پس از خریداری زمین یک برآورد مالی می‌کنیم؛ در رابطه با ساخت پروژه فاز سوم علوم پزشکی و سایر پروژه‌ها ما دو منبع مالی داریم یکی هزینه‌ای است که از افرادی که برای ساخت واحدها ثبت‌نام می‌کنند دریافت می‌شود و یکی وام‌هایی که دریافت می‌کنیم.

آبی تصریح کرد: برای دریافت وام به عناوین مختلف و به دلیل این که برای دریافت وام از بانک مسکن به اوراق نیاز داریم و قدرت خرید اوراق که به ازش دو تا سه میلیارد تومان است را نداشتیم به مشکل برخوردیم به همین خاطر تا این مرحله از کار را با دریافتی‌هایی که از سهامداران داشتیم پیش بردیم.

وی گفت: هر کدام از اعضا درخواست 100 میلیون تومن وام را داده‌ایم اگر مساعدت کنند و یک وام 18 درصد به ما بدهند تا پایان سال این پروژه تکمیل می‌شود.

مسئولی که درد این افراد را درک کند و چاره‌ای برای آن‌ها بیندیشد کجاست؟

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط سپهرآنلاین در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب سپهرغرب با ذکر منبع امکان پذیر است.

قدرت گرفته از سیستم مدیریت تحریریه و خبرگزاری "سی رخ"