شناسه خبر:48931
1400/9/6 09:17:55

سپهرغرب، گروه خبر: فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله‌الاعظم با بیان اینکه هدف اصلی استقرار آمریکایی‌ها در منطقه حمله به کشور ایران بود، گفت: با اقتداری که در ایران اسلامی شکل گرفت، سرانجام آمریکا مجبور به ترک منطقه شد و این حاصل اقتداری بوده که در طول 40 سال شکل گرفته است.

سرلشکر محمدعلی جعفری در آیین پایانی جشنواره سراسری حبیب حرم ضمن گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: شهید همدانی روحیه‌ای بسیجی داشتند که این روحیه مقدم بر سایر روحیات او بود.

وی با بیان اینکه در همه پاسداران و شهدای ما روحیه مردمی و بسیجی مقدم بر روحیه نظامی و نظامی‌گری بود، افزود: کار همه پاسداران ابتدا فرهنگی و سپس نظامی است و این روحیه بوده که آن‌ها را به عرصه حماسه‌آفرینی رسانده است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌الاعظم با بیان اینکه دغدغه همه بسیجیان و پاسداران و همه آن‌هایی که در عرصه دفاع مقدس مجاهدت و تلاش می‌کنند انگیزه و روحیه آن‌ها است، ابراز کرد: همه بسیجیان برجستگی‌های بالای عرفانی و اعتقادی در وجود خود دارند که آن‌ها را به مراتب بالا می‌رساند.

وی با بیان اینکه شهید همدانی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های امنیتی و با شروع جنگ تحمیلی در جبهه دفاع مقدس حضور فعال داشت، گفت: پس از جنگ تحمیلی نیز شهید همدانی در تشکیل تیپ محمد رسول‌الله از نیروهای تأثیرگذار بود.

جعفری عنوان کرد: سردار همدانی در اواسط جنگ مسئولیت‌های زیادی گرفت، اما نکته مهم اینکه بعد از دفاع مقدس گرایش اصلی خود را در کارهای فرهنگی و اجتماعی نشان داد و علاقه‌ای که به هنرمندان و اعتقاد به فعالیت در این عرصه داشت، برجسته بود.

وی یادآور شد: بعد از اینکه موضوع مقاومت و مبارزه با داعش پیش آمد، شهید همدانی سر از پا نشناخت و اصرار به رفتن به سوریه داشت که از افتخارات ایشان، مسلح شدن مردم سوریه و تشکیل جبهه مقاومت در این کشور بود و آغازی شد برای از بین رفتن داعش از سوی شهید همدانی و سرانجام نیز در این راه شهید شد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌الاعظم در ادامه سخنانش با تأکید بر اینکه انعکاس ویژگی و پیام شهدا از سوی هنرمندان ریشه در ابعاد دینی و اعتقادی آن‌ها دارد، گفت: هنرمندان با ورود به عرصه شهدا، به اوج عرفان می‌رسند و انتقال این ابعاد خیلی تعیین‌کننده است.

   انقلاب اسلامی حاصل عزت و اقتدار شهدا در ظلم‌ستیزی است

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی که امروز به این صورت به دست ما رسیده حاصل عزت و اقتدار شهدا در ظلم‌ستیزی است، افزود: این ویژگی‌ها در شهید همدانی هم بود و حاصل مجموعه این فداکاری‌ها در دنیا دستاوردهای بسیار بزرگی برای اسلام است.

جعفری با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی فقط از بین بردن رژیم منحوس پهلوی نبود، گفت: پیاده‌سازی احکام الهی در جامعه هدف والای انقلاب اسلامی بوده که هنوز محقق نشده است.

وی با تأکید بر اینکه با گذشت 40 سال از انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشتیم اما چشم‌انداز انقلاب که هنوز محقق نشده ساختن جامعه اسلامی عدالت‌محور، فرهنگ‌محور و اخلاق‌محور است که باید به آن برسیم، افزود: رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب از همه مردم به‌ویژه جوانان می‌خواهند که اهداف والای شهیدان را محقق کرده و در میدان و در صحنه انقلاب و مجاهدت باشند که عمدتاً جهاد فرهنگی و جهاد اجتماعی است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌الاعظم عنوان کرد: دفع تهدیدات داخلی و خارجی دستاورد بزرگی است که به آن دست یافته‌ایم؛ به‌طوری که هیچ کشوری از قدرت‌های بزرگ توطئه‌های موفقیت‌آمیزی علیه کشورمان نداشته که خون پاک شهدا بی‌تأثیر نبوده است.

   مجاهدت و تلاش فرهنگی در راستای پیام‌رسانی شهدا حرکتی زینبی است

وی با بیان اینکه هدف اصلی استقرار آمریکایی‌ها در منطقه تهدید و ارعاب و سرانجام حمله به کشور ما بود، گفت: با اقتداری که در ایران اسلامی شکل گرفت، سرانجام آمریکا مجبور به ترک منطقه شد و نتیجه آن اینکه در سال‌های اخیر هواپیمای آمریکایی را ساقط می‌کنیم و آن‌ها نمی‌توانند کاری بکنند، کشتی انگلیسی متوقف می‌شود و کاری از پیش نمی‌برند و این حاصل اقتداری بوده که در طول 40 سال شکل گرفته است.

جعفری با بیان اینکه این اقتدار جمهوری اسلامی با مجاهدت و تلاش مجاهدین مؤمن، انقلابی و الهی که به دنبال یاری دین خداوند هستند ایجاد شده است، اذعان کرد: اینکه صرفاً ادعای ایمان داشته باشیم، کفایت نمی‌کند؛ بلکه عمل صالح جهادگونه انتظار خداوند از بندگان است و همه این‌ها زمینه برای اقدام است تا ادعای ایمان خود را ثابت کنیم.

وی مجاهدت و تلاش فرهنگی در راستای پیام‌رسانی شهدا را حرکتی زینبی دانست و گفت: اگر کار هنرمندان انتقال پیام خون شهیدان است، همان کار زینبی بوده و نیاز امروز جامعه نیز نمایش فداکاری و ازخودگذشتگی است.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه‌الله‌الاعظم با تأکید بر اینکه جهاد و تلاش باید خالص برای خدا و همراه با سخت‌کوشی باشد، عنوان کرد: اگر در این راه مخالفت و مشکلی بود، صبر و پایداری داشته باشند که این همان عمل جهادگونه است.

شناسه خبر 48931