شناسه خبر:51228
1400/10/27 10:43:17

سپهرغرب، گروه خبر: گزارش‌های مردمی از برخی شهرستان‌های غرب کشور حکایت از شنیده شدن صدای مهیب در بامداد روز یکشنبه است؛ موضوعی که تاکنون توسط هیچ منبع رسمی تأیید نشده است.

شامگاه گذشته خبر «شنیده شدن صدای مهیب در غرب کشور» در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست شد؛ برخی از مردم در استان‌های غربی کشور صدایی را شنیده بودند که هنوز منشأ آن مشخص نیست.

اولین واکنش‌ها به این موضوع از سوی مراجع رسمی توسط فرماندار اسدآباد همدان مطرح شد.

«سعید کتابی» شنیده شدن صدای مهیب در غرب کشور را تأیید کرده و احتمالاتی مانند صدای رعدوبرق با توجه به وضعیت جوی غرب کشور، وقوع انفجار، زلزله و هر نوع حادثه‌ای در این شهرستان را رد کرده است.

وی تأکید کرده که هیچ حادثه یا رخدادی که منجر به این صدای مهیب شده باشد گزارش نشده و پیگیر بررسی موضوع هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان هم گفت: با توجه به بررسی‌ها و مطالعات انجام‌شده صدای مهیب شنیده‌شده طی شب گذشته ناشی از مخاطرات طبیعی نبوده است.

علیمردان طالبی بیان کرد: با توجه به مسئولیت مدیریت بحران در بحث زلزله، سیل، رانش زمین و… صدای مهیب شنیده‌شده موردمطالعه قرار گرفت و تحقیقات لازم را انجام دادیم که در این مورد چیزی نبوده است و این صدا در حیطه مخاطرات طبیعی قرار ندارد.

طالبی تأکید کرد: در مورد صداهای ایجادشده طی شب گذشته در این استان اظهارنظری نداریم چون در حیطه مدیریت بحران نیست.

این در حالی است که در استان کرمانشاه نیز برخی گزارش‌های مردمی از شنیده شدن صدای مهیب را اطلاع‌رسانی کرده‌اند، در استان کردستان هم گزارش‌هایی رسیده است.

شناسه خبر 51228