شناسه خبر:51263
1400/10/28 09:57:38

سپهرغرب، گروه خانواده: یک مختصص روان‌شناسی گفت: همچون مردم سایر کشورها، غرق در اینترنت هستیم که متاسفانه به سرعت نیز در حال آسیب‌رسانی به زندگی متأهلی است.

فاطمه کوهپایه‌زاده گفت: سال‌هاست همپای دیگر مردم دنیا، غرق در اینترنت و فن‌آوری هستیم، علاوه بر سرعتی که در این مسیر داریم، متأسفانه به‌سرعت نیز در حال آسیب‌رسانی به زندگی‌هایمان هستیم، مخصوصاً زندگی زناشویی.

وی افزود: جمله‌ای که بدون آگاهی یاد گرفته‌ایم این است موبایل مثل مسواک وسیله شخصی است، آری، موبایل وسیله‌ای شخصی است، ولی نه به بهای در هم ریختن زندگی مشترک! به نظرم رسید برخی اشتباهات را ذکر کنم تا هوشمندانه‌تر از گوشی همراه خود استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: موبایل وسیله شخصی است، اما همسرتان باید از این وسیله شخصی و اتفاقاتی که درآن می‌افتد در صورت تمایل باخبر شود بر عکس گذاشتن صفحه گوشی و یا در حالت سکوت گذاشتن آن شک‌برانگیز و ناراحت‌کننده است، همیشه بر روی گوشی خود رمز بگذارید، ولی رمز را به همسر خود نیز بگویید.

این روانشناس ابراز کرد: وقتی در حال تایپ پیام یا گشت در شبکه‌ها هستید و همسرتان کنارتان می‌نشیند، فوراً صفحه را خاموش نکنید. اگر نخواستید او ببیند بگویید، عزیزم موضوعی را می‌بینم که صلاح می‌دانم شما ندانی. نتیجه این جمله به‌مراتب بهتر از مشکوک رفتار کردن است!

کوهپایه‌زاده بیان کرد: اگر نیاز به سیم‌کارت دوم و سومی دارید حتما به همسر خود بگویید. نگذارید او خودش متوجه شود چراکه عواقبش زیان‌بار است، گه‌گاه باهم بنشینید و فضا‌های موجود در گوشی‌تان را تماشاکنید، همراهی قطعاً تأثیر خوبی در روابط شما خواهد داشت.

وی اذعان کرد: اگر مزاحم تلفنی دارید به همسر خود بگویید، شنیدن از جانب شما بهتر است از اینکه خودش متوجه موضوع شود، برای خود پیشرفته‌ترین مدل را گوشی را نخرید در‌حالی‌که همسرتان یک گوشی معمولی دارد، تفاوتی بین خود و او احساس نکنید و نظرش را حتماً جویا شوید و اطمینان حاصل کنید که راضی است! زنان به‌طور نهانی از حرکت این چنینی همسرانشان ناراضی هستند.

 

شناسه خبر 51263