شناسه خبر:55311
1401/2/24 09:53:12

سپهرغرب، گروه انتظار: یک کارشناس مرکز تخصصی مهدویت درباره وظایف منتظران، بیان کرد: امام واسطه فیض و مهربان‌ترین موجود هستی است، اکنون مهربان‌ترین قلبی که در سینه می‌تپد متعلق به امام مهدی(عج) است که همه ملت‌ها را دوست دارد.

حجت الاسلام محمدرضا فوادیان در تشریح وظایف منتظران، اظهار کرد: علما درباره این وظایف کتاب‌های بسیار نوشته‌اند، در مکیال‌المکارم 80 وظیفه منتظران آمده است، به دلیل فراگیری این وظایف همه به سه وظیفه کلی بازمی‌گردد.

این کارشناس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم تصریح کرد: معرفت، اطاعت و محبت سه وظیفه اصلی منتظران است، یعنی باید امام مهدی(عج) را خوب بشناسیم نه اینکه اطلاعات ظاهری ایشان را بدانیم بلکه رابطه خودمان را با حضرت در عالم تعریف کنیم امام واسطه فیض است و همه خیرات و خوبی‌هایی که به ما می‌رسد به برکت ایشان است: «بِیُمنِهِ رُزِقَ الوَری‌ وَ بِوُجُودِهِ ثَبَتَتِ الأرضُ و السَّماء».

وی تاکید کرد: امام واسطه فیض و مهربان ترین موجود هستی است، اکنون مهربان ترین قلبی که در سینه می‌تپد متعلق به امام مهدی(عج) است که همه ملت‌ها را دوست دارد و دوست دارد با محبت همه را به کمند ارتباط با خدا و عبودیت بیاورد.

حجت الاسلام فوادیان ادامه داد: امام مهدی(عج) آخرین ذخیره الهی است خدا 124 هزار پیامبر را برای هدایت بشر ارسال کرده است، اشرف مخلوقات پیامبر اعظم(ص) را به رسالت برگزیده و سپس 12 امام معصوم(ع) را برای هدایت بشر انتخاب کرده است که حضرت مهدی(عج) آخرین آنها است و هر ولی خدا آمدنش را بشارت داده است چنان که حضرت موسی(ع) بعثت حضتر عیسی(ع) را بشارت داد و مسیح(ع) بشارت نبوت حضرت محمد(ص) را دادند و حضرت رسول(ص) بشارت مهدی موعود(عج) را.

وی در ادامه ابراز کرد: امام مهدی(عج) ادامه راه حرکت انبیاء و اولیاء هستند، ما در عصر و زمانی زندگی می‌کنیم که ایشان امام ماه ستند کسی که چشم امید همه به ایشان است لذا ضرورت دارد وظایفمان را نسبت به حضرت حجت(عج) بدانیم.

حجت الاسلام فوادیان تاکید کرد: وظیفه دوم اطاعت است، بیانات حضرت مهدی(عج) یا در قالب توقیعات آمده یا در از مسیر تشرفات؛ در کتاب مفاتیح الجنان حکاتی سید رشتی و حاج علی بغدادی آمده یا سخنانی که حضرت(ع) به علی بن مهزیار داشته‌اند، این فرمایشات گویی خطاب به ما است؛ مثل تاکید بر صله رحم، رسیدگی به فقرا و ضعفای جامعه.

دبیرعلمی اندیشکده بین‌المللی مهدویت خاطرنشان کرد: سومین وظیفه منتظران محبت به حضرت بقیه‌الله الاعظم (عج) است، ما وقتی کسی را دوست داریم به او هدیه می‌دهیم، به حضرت(عج) هم هدیه دهیم ثواب قرآن‌هایی را که می‌خوانیم، وقتی کسی را دوست داریم او را ناراحت نمی کنیم، پس با خطاها و گناهان قلب امام زمان (عج) را ناراحت نکنیم.

شناسه خبر 55311