شناسه خبر:55466
1401/2/28 09:47:55

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان مرکزی از برگزاری بیش از 20 برنامه فرهنگی در هفته میراث‌ فرهنگی خبر داد.

مصطفی مرزبان ظهر روز گذشته در نشست‌ با اصحاب رسانه از برگزاری بیش از 20 برنامه فرهنگی در هفته میراث‌ فرهنگی خبر داد.

وی اظهار کرد: از 28 اردیبهشت‌ماه تا سوم خردادماه به‌عنوان هفته میراث فرهنگی نام‌گذاری شده که به همین مناسبت برنامه‌های ویژه فرهنگی در سطح استان به اجرا درمی‌آید.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان مرکزی برگزاری نقالی در موزه حمام چهارفصل اراک، شب موزه در شهرهای آشتیان و خمین، تجلیل از فعالان و خادمین میراث فرهنگی، رکاب‌زنی دوچرخه‌سواران با شعار روز جهانی موزه در سطح شهر اراک و توقف در ورودی موزه‌ها، نشست صمیمی مدیرکل با هیئت امنای کلیسای مسروپ اراک، برگزاری جشنواره گلاب‌گیری در شهرهای محلات وخمین را ازجمله این برنامه‌ها اعلام کرد.

مرزبان با اشاره به اینکه برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی برای تمام گروه‌های سنی و اقشار جامعه ازجمله کودک، نوجوان، خانواده و سالمندان درنظر گرفته شده، عنوان کرد: پاک‌سازی اماکن تاریخی با همکاری دانش‌آموزان مدارس و برگزاری تور کودک و موزه و برگزاری نقاشی از اشیای داخل موزه‌ها نیز به‌منظور فرهنگ‌سازی نگهداری و محاظت از بناهای تاریخی در بین کودکان ازجمله برنامه‌های مهمی است که امسال به‌طور ویژه انجام می‌شود.

شناسه خبر 55466