شناسه خبر:57497
1401/4/16 08:49:35

سپهرغرب، گروه خبر: طرح پویش همت (هنر، مردم و تحول) استان مرکزی با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی با حضور مسئولان و جمع کثیری از هنرمندان این استان در مجمتع فرهنگی و هنری فرهنگ‌سرای آیینه اراک به کار خود پایان داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی روز سه‌شنبه در حاشیه این آیین گفت: هنرمندان این استان در چهار حوزه هنرهای تجسمی، نمایش، ادبیات و فیلم و عکس در این طرح با یکدیگر به رقابت پرداختند و برگزیدگان رشته‌های مختلف مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.

سینا دلشادی بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون 58 طرح در سراسر استان ذیل کلان طرح مقابله و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد که بسیاری از این طرح‌ها شامل چندین برنامه و اقدام جزئی‌تر بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی اظهار کرد: ریشه وقوع بسیاری از آسیب‌های اجتماعی، فقر فرهنگی است و از آنجایی که هنر را می‌توان عصاره فرهنگ قلمداد کرد، با بهره‌گیری از ابزار هنر می‌توان در راستای ارتقای فرهنگ و کاهش آسیب‌های اجتماعی گام‌های مؤثری برداشت.

دلشادی تصریح کرد: بهره‌گیری از ظرفیت هنر در مقابله با آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نگرشی است که منجر به افزایش و اعتلای ارزش‌های دینی، اسلامی، اخلاقی و همچنین هویت دینی و تحکیم اعتقادات جامعه می‌شود که می‌طلبد این نوع تفکر در جامعه تقویت شود.

شناسه خبر 57497