شناسه خبر:60465
1401/6/31 10:28:01

سپهرغرب، گروه انتظار: استاد حوزه علمیه گفت: امام حسین(ع) نور عقل را احیا می‌کنند و تا وقتی پرچم ایشان در این مملکت بالا است احدی نمی‌تواند به آن تعرض کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی با اشاره به اینکه اگر عقل بتواند قوای دیگر را مدیریت کند انسان را به جایی می‌برد که بنده خالص خدای متعال شود، اظهار کرد: اگر نور عقل گرفته شود انسان هر جنایتی می‌کند؛ همان طور که در کربلا نور عقل از دشمنان سید الشهدا(ع) گرفته شد و پشت به پشت هم دست به این جنایت سنگین زدند.
وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) برای احیای عقول تعطیل شده و سوق مردم به سمت خدا قیام کرد، گفت: ایشان نوری روشن کردند که نور هدایت و کمال است؛ وقتی انسان عقلش بیدار شود زندگیش و سرمایه اش را در مسیر عبودیت و بندگی قرار میدهد که امام حسین (علیه السلام) این نور هدایت را روشن کردند.
استاد حوزه علمیه با اشاره به پیاده روی جمعیت چند میلیونی زائر در مسیر نجف به کربلا ابراز کرد: امروز هم در زیر آفتاب گرم شهر قم مردم برای عرض تسلیت به ساحت امام زمان(عج) مسیر حرم مطهر فاطمه معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران را به عشق امام حسین(ع) پیاده طی کردند. مومنی ادامه داد: حسین(ع) نور عقل را احیا می‌کند و تا وقتی پرچم اباعبدالله(ع) در این مملکت بالاست احدی نمی تواند به آن تعرض کند.

شناسه خبر 60465