شناسه خبر:60608
1401/7/7 09:27:15

سپهرغرب، گروه خبر: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: روزانه 15 هزار پرس غذای گرم در آشپزخانه اربعین در مرز مهران توزیع شد.

روز گذشته حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی عزیزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: روزانه 15 هزار پرس غذای گرم در آشپزخانه اربعین پخت می‌شد و این تعداد غذا بین مواکب اوقاف ایلام و استان‌های معین (خراسان شمالی، گیلان، گلستان، آذربایجان غربی و سمنان) مستقر در مرز مهران توزیع شده است.
وی با اشاره به دهه وقف افزود: امامزادگان به عنوان بزرگ ترین پایگاه‌های فرهنگی در کشور به همت مردم مدیریت می‌شوند و برنامه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی برای نسل جوان و اقشار مختلف مردم در صحن مطهر امامزادگان برگزار می‌شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام گفت: از ابتدا سال جاری تا کنون و با پیگیری‌های مستمر این اداره کل، تعداد 26 سند موقوفات با همکاری اداره ثبت اسناد استان اخذ شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به کلنگ زنی نیروگاه خورشیدی 100 کیلو واتی امام زاده علی صالح در خرداد ماه سال جاری گفت: عملیات تولید برق با استفاده از انرژی خورشیدی برای امامزاده سید حسن و سایر امامزادگان در سطح استان پیش بینی کردیم که امیدواریم سرمایه گذار لازم در این خصوص پیدا شود.
وی افزود: 5 جلد سند جدید مالکیت به صورت تک برگ بقاع متبرکه و موقوفات ایلام نیز در این مدت اخذ شد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه در پایان گفت: علاوه بر مرز مهران، مواکب اوقاف و امور خیریه ایلام در روستای دشت عباس، شهر شباب و مسجد صاحب الزمان (عج) ایلام فعال است.

شناسه خبر 60608