شناسه خبر:67207
1401/12/22 13:38:07

معاون درمان وزارت بهداشت، با اشاره به حوادث اخیر در برخی مدارس کشور، گفت: تا روز گذشته فقط 100 دانش‌آموز به علت بدحالی در بیمارستان بستری بوده اند.

سعید کریمی، در کنفرانس یک روزه مدیریت و برخورد با آسیب‌های شیمیایی که در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد با اشاره به اینکه در مورد وقایع اخیر آن چه مهم است مدیریت مراجعه کنندگان به مراکز درمانی است، گفت: خوشبختانه تاکنون فوتی در بین دانش‌آموزانی که در اثر بدحالی به مراکز درمانی مراجعه کرده یا اورژانس بر بالین آنها رفته است، نداشتیم.

وی با اشاره به اینکه همچنین مریض بدحالی که نیاز به بستری طولانی مدت داشته باشد در بین مراجعین حوادث اخیر نداشته ایم، افزود: آموزش به مدیران مدارس و همچنین والدین دانش‌آموزان در حال انجام است تا بتوانند مدیریت صحنه را در این حوادث به خوبی انجام دهند.

کریمی با اشاره به اینکه مباحث روحی و روانی و اضطراب بخش عمده این حوادث را در بردارد، خاطرنشان کرد: نزدیک به 1000 نفر از دانش‌آموزان در همان مدرسه تریاژ شده و در محل مداوا شده‌اند و مدیریت اورژانس و صحنه بسیار مهم است.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به دستورالعمل‌هایی که در زمینه موارد قبل و بعد از حادثه از سوی وزارت بهداشت صادر شده است، اظهار کرد: جامعه پزشکی نسبت به مطالعه این دستورالعمل‌ها اهتمام ورزیده و طبق آمار از 13 هزار دانش‌آموزی که به مراکز درمانی مراجعه کرده یا اورژانس بر بالین آنها رفته است، همگی مرخص شده و تا روز گذشته تنها 100 نفر در بیمارستان حضور داشتند که با انجام اقدامات لازم زیر 9 ساعت مرخص می‌شوند.


منبع: خبرگزاری تسنیم

شناسه خبر 67207