شناسه خبر:71605
1402/4/28 09:09:36

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام گفت: طی سال جاری مجوز ایجاد 6 اقامتگاه بوم‌گردی در استان ایلام صادر شده است.

فرزاد شریفی گفت: باتوجه به اهمیت و جایگاه اقامت گاه‌های سنتی و بومگردی‌ها در جذب گردشگران، طی سال جاری مجوز ایجاد 6 اقامتگاه بوم‌گردی در استان ایلام صادر شده است.
وی افزود: برای ایجاد شش اقامتگاه بوم‌گردی در سه شهرستان ایلام، دره‌شهر و چوار که شامل (مجوز چهار اقامتگاه در دره‌شهر، یک مجوز در چوار و یک مجوز در ایلام) با اشتغال‌زایی 24 نفر صادر شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ادامه داد: ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی در استان علاوه بر جذب گردشگر و فراهم کردن محیط شاد و ایمن برای آن‌ها، موجب ایجاد درآمد برای روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها می‌شود.
شریفی یادآور شد: در صورت گسترش اقامتگاه‌های بوم‌گردی، می‌توانیم فرهنگ مهمان‌نوازی، احترام به طبیعت، مراسم‌های آیینی، لباس‌های سنتی و همچنین سبک‌های متنوع زندگی در مناطق متفاوت استان را به گردشگران نشان دهیم.
وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت فوق‌العاده گردشگری در استان یکی از راه‌های رونق حوزه گردشگری توسعه بومگردی در شهرستان‌ها و مناطق کمتر شناخته‌ شده است.

شناسه خبر 71605